Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Kyproksen Agia Napa:sta?

Vierailija
30.07.2010 |

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
16.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Agia Napa ei ehkä se paras lapsikohde ole, mutta ei se tarkoita etteikö sinne lapsiperheet voisi mennä. Kyllä varmasti myös lapsille tekemistä löytyy. Valitettavasti tosin tuo kohde on enempi biletyspaikka. Meno on välillä melko hurjaa, et iltaisin ei ainakaan hirveesti tee mieli ulos lasten kanssa mennä. Asun itse Pafoksessa lasteni kanssa. Lapsiperheille suosittelen Agia Napan vieressä sijaitsevaa Protarasta. Siellä lapsiystävälliset rannat, aktiviteettejä, ravintoloita, kauppoja jne. Eikä örveltäjiä tai mieletöntä biletystä ympäri vuorokauden.

Vierailija
2/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos olet n. 20-vuotias lapseton sinkku ; ) Ei missään tapauksessa lapsiperheiden paikka, ihan biletyspaikka ja pelkkää nuorisoa ja meteliä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lukenut paikasta niin paljon nimenomaan perheystävällisenä paikkana.

Vierailija
4/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse olen siellä 2- kertaa ollut. Toisella kerralla sinkkuna (ihana loma!) ja toisella kerralla raskaana ihan alussa. Ja silloin katselin paikkaa vähän sillä silmällä miltä se lapsen kanssa näyttäisi ja päätin, että tänne ei IKINÄ lasten kanssa. Tottakai kaikkia paikkoja hehkutellaan oppaissa, että saadaan ihmiset vaan matkustamaan.

Vierailija
5/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä se ole edes vaikeaa koska pelkästään positiivista olen, ennen sinun kommenttiasi, paikasta lukenut ja kuullut.

Enkä todellakaan vain matkanjärjestäjän taholta.



ap

Vierailija
6/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kys. paikka. Sieltä löytyy aika paljon kokemuksia : )

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Agia Napa on aika iso paikka, joten lapsiperheelle sopiviakin paikkoja löytyy hyvin. Callisto oli meidän perheelle tosi hyvä (lapset 4v ja 6v). Uima-allas oli tilava ja siinä oli todella helppo valvoa uimataidottomiakin lapsia. Hotellissa otettiin todella hyvin huomioon lapset, ja ainakin meille palvelu oli todella ystävällistä. Callistosta on reilun 10 minuutin kävelymatka keskustaan, joten sijainniltaan se oli sopivan kaukana keskustasta, eli ainakaan bile-elämän häiriöt ei kantautunut Callistoon. Keskusta oli kuitenkin sen verran lähellä, että lapsetkin jaksoi sinne hyvin kävellä. Ainoa miinuspuoli on Kyproksen korkea hintataso, joten jos mahdollista kannattaa satsata all inklusive pakettiin, meillä ainakin se tuli halvemmaksi ja oli muutenkin kaikin puolin helpompaa lasten kanssa.

Vierailija
8/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Callistoon taas olin tyytyväinen, ei moittimista. Kolmen lapsen kanssa oltiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu että kaikki on rakennettu pieniä lapsia silmälläpitäen ja on hyvin rauhallinen ja siisti paikka. Suosittelen.

Vierailija
10/10 |
30.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan oltu siellä kaksi kertaa peräkkäin, kun oli lapsen kanssa ihan huippu. Ja ihan kiva ranta (pyörät vuokraamalla voi käydä eri rannoilla). Ayia Napan keskusta oli sopivan lähellä ja sopivan kaukana. Käytiin siellä kyllä, mutta vain päiväsaikaan. Hotellin lähellä oli paljon ravintoloita ja kaikissa leikkipaikka!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi yhdeksän