Miksi kaikki miehet sanovat että olen liian nuori heille?
Vaikka en edes ole kovin nuori. Olen 39v, mutta useimmat arviovat 25-30 vuotiaaksi alkonäön ja puheäänen jne perusteella.
Mut mikä peruste tuo nyt on? Lähestyn omanikäisiä 40-50v miehiä.
Voivat kyllä alkaa jutella ja olla kiinnostuneita mutta lopulta sanovat että ei tunnu oikealta olla mun kanssa. Viimeisin sanoi että musta tulee liikaa oma tytär mieleen.
Kommentit (19)
Liian nuori tarkoittaa nyt varmaan lapsekasta naivia ja höpsöä? Yleensä miehet haluaa nuoren naisen.
Ovatko tottuneet puhumaan nuoremmille? Jäänyt päälle. Ovatko jääneet vaiheeseen, jossa välttävät sitoutumista vedoten johonkin?
Eikö Donald Trump maininnut jollekin aikuisviihdetähdelle tms, että hänestä tuli oma tytär Ivanka mieleen? Toivottavasti eri asia.
Tuskin ongelma on nuorelta näyttävä ulkonäkö, vaan tapasi olla, keskustella jne.
Vierailija kirjoitti:
Jos olet liian lapsellinen?
No ehkä luonne voi olla hieman naiivi ja turhan väitön. Mutta mulla on kuitenkin työpaikka ja pidän elämäni järjestyksessä. Kaikki sanovat kyllä että olen söpö ja mukava.
Vierailija kirjoitti:
Mulle kelpaat. Erkki 48-v
Erkit ovat 78 v. Eri
Et vaan oo samalla aaltopituudella
Todennäköisesti nuorekas farmariasusi nuorentaa niin paljon, että menet parikymppisestä.
Onko heistä ehkä tuntunut että olet ikäistäsi lapsellisempi? Yleensä se että on nuoremman näköinen (niinkuin itsekin olen) kuin mitä on tai että ääni on kuin' lapsen' ei vaikuta asiaan.
No aika ihme tyyppejä on ap tavannut. Edustan kohderyhmää ja voin taata, että olisin kiinnostunut, jos pitäisin näkemästäni.
Siis olet 25-30-vuotiaalta näyttävä 39-vuotias, joka kokee itsensä 45-50-vuotiaaksi?
Siitä päätellen siis, että kutsut 40-50v miehiä "oman ikäisiksi".
Ehkä eivät vaan halua olla sekavan oloisen naisen kanssa? Sekava olo tekstistäsi tulee, ei oikein päätä eikä häntää ja identiteetti ihan hukassa.
Nuoremman näköinen ulkonäkö ei ainakaan minulla ole ollut ongelmana vanhempien miesten kanssa. Veikkaan että kyse on käytöksestäsi ja puheistasi. Jos vaikutat kokonaisuutena todella paljon ikäistäsi nuoremmalta ja lapsellisemmalta, voi joillekin fiksummille miehille tulla tunne siitä että muut luulevat hänen olevan oikeasti reippaasti itseään nuoremmassa seurassa.
Vaikka näyttäisitkin paljon itseäsi nuoremmalta, älä sentään käyttäydy niin, mikäli haluat fiksua ikäistäsi seuraa!
Jaaha, "näytän ikäistäni nuoremmalta" -hul.lu on päässyt taas palstalle. Ei, edelleenkään et näytä nuoremmalta vaan ihan omanikäiseltäsi.
Et vaan sovi siihen genreen tai mielikuvaan, jonka mies haluaa seurustelunaisesta antaa kavereilleen ja noin yleisesti. Et sovi kuvioon. Et edusta jotain tiettyä moodia riittävästi. Mies ei hakua joutua tilanteeseen, että ehkä joutuisi s3littelemään jotain piirrettäsi muille tai että miksi ykeensä on päätynyt seukkaamaan kanssasi. Se on vähän sama, kun että punainen nahkasohva on tosi hyvän näköinen, se voi olla mukava istua, mutta kun se ei sovi kokonaisuuteen, niin se ei sovi. Samalla periaatteella olet varmaan kiva, söpö, asiallinen, huomaavainen jne., muttakun, muttakun, muttakun...
Voin maksaa rahaa seksistä jos olet kaunis ja hoikka.
Laita sähköpostisi niin ollaan yhteydessä.
Pertti 54v
Valkoinen valhe. Eivät halua pahoittaa mieltäsi.