Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos olisin Riikka olisin vastannut näin Sannan 3 min puheenvuoroon

Vierailija
23.03.2023 |

Puheenjohtajatentti:

Jos olisin Riikka olisin argumentoionut näin Sannan pitämään avauspuheenvuoroon:

Kyllä nämä ovat arvovaalit,

haluatteko äänestää puoluetta, joka ottaa hoitaa kaiken velaksi?

haluatteko äänestää puoluetta, joka vähemmistön etujen vuoksi sortaa enemmistöä?

haluatteko äänestää puoluetta, joka ottaa tänne ketä vaan vaaraksi kaduille, eikä oikeasti työhön kelpaavaa väkeä? (sotaa pakenevat ovat tervetulleita minustakin)

haluateko äänestää puoluetta, joka unohtaa perinteiset perhearvot ja sukupuolia on kymmeniä ja tämä opetetaan myös lapsillenne: alapäällä ei ole merkitystä?

haluatteko luopua omastanne, palveluistanne, sekä maksaa hirveät summat liian kunnianhimoisesta ilmastopolitiikasta?

haluatteko että Eu päättää kaikesta?

haluatteko maksaa enemmän bensasta ja oletteko valmiit hankkimaan sähköauton asap?

Vai haluatteko järkeä tähän touhuun, faktaan pohjautuvia lakeja ja että suomalainen on ykkönen omassa maassaan? Haluatteko että ilmastonmuutos hoidetaan, mutta niin että sinulla on edelleen varaa ostaa ruokaa ja mahdollisuus ajaa omalla autolla?

Ja en ymmärrä miksi tämä asia ei ole käynyt selväksi, perussuomalaiset EIVÄT vastusta KAIKKEA maahanmuuttoa vain ainoastaan HAITALLISTA, joka maksaa meille ja vaarantaa turvallisuuden koska heidän osuus väkivaltarikoksissa on huima.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
23.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

vähemmistöillä en tarkoita tukien saajia..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän yksi