Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi puhelinmyyjät ovat niin töykeitä ja syyllistäviä?

Vierailija
09.07.2010 |

Minulle soitti Roope Ankan puhelinmyyjä äsken. Sanoin heti alkuun, etten tilaa tai osta yhtään mitään. Myyjä jatkoi vain. Sanoin hetken päästä uudestaan, etten tilaa tai osta mitään tällä hetkellä.



"Vai niin. Vai ettei saa loppuun asti tarjousta edes kertoa. No hyvää päivänjatkoa sitte." myyjä sanoi ivallisesti.



Miksi pitää pakottaa joku tilaamaan tai ostamaan jotain, vaikkei tarvitse? Ja miksi pitää pahoittaa asiakkaan mieli??

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puhelinmyyjän työ on myydä, ei niiden kuulukaan myöntyä siihen että "uhri" ei ole kiinnostunut ostamaan. Jos itse tiedät ettet missään tapauksessa aio mitään tilata, mikset heti alkuun sano että "nyt ei kiinnosta kiitos soitosta hei" ja luuri kiinni. Näin ei kummallakaan mene aikaa hukkaan.



Näin teen itse eikä pääse mieli pahoittumaan eikä verenpaine kohoamaan.

Vierailija
2/4 |
09.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eivätkä pysty peittämään sitä, että koko homma on syvältä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

alan kyselemään millaiset alusvaatteet myyjätyttösellä on päällä tai olisiko kääpiöhomopornoa myydä.

Vierailija
4/4 |
09.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

alan kyselemään millaiset alusvaatteet myyjätyttösellä on päällä tai olisiko kääpiöhomopornoa myydä.


Mut ei se niiden poloisten puhelinmyyjien vika ole että joku neropatti on keksinyt alkaa kaupittelemaan jotain sukkia tai lehtitilauksia puhelimitse. Vähän sääliä niin paskamaiseen työhön ajautuneelle - tuskin kukaan tekisi puhelinmyyntiä jos saisi jonkin toisen työn. Itse en koskaan vaivaudu vittuilemaan puhelinmyyjälle, koska on jo tarpeeksi kauheaa olla niin ärsyttävässä työssä.

t. 2

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme neljä