Method-tuotteet kylppärissä/WC:ssä, onko tuttuja, onko jokin suosikki?
Ostin eilen ensimmäisen Method-tuotteeni, daily shower surface cleanerin, ja vielä en osaa paljoa sanoa, tuoksu alussa hieman ehkä voimakas, kun suihkunurkkauksen pinnoille sitä suihkin menemään, mutta se laantui ja muuttui jopa hyväksi. Sitä ei pullon tekstin mukaan tarvitse gangsta vaan jätetään pinnoille ja huuhtoutuu ja puhdistaa kalkit, rasvat ym sitten seur suihkukerralla..
Aika kallis sarja, käsisaippuoiden ulkonäkö miellyttää, mutta hinta ei, tuo ostamani puteli, vaikka aika iso onkin, maksoi melkein 6€.
Kommentit (5)
Olen käyttänyt Methodin tuotteita jo vuosia: käsitiskiaine, keittiön puhdistussuihke, lasipintojen puhdistussuihke, yleispuhdistussuihke sekä kylpyhuoneen puhdistussuihke. En enää osta muita.
Vierailija kirjoitti:
Olen käyttänyt Methodin tuotteita jo vuosia: käsitiskiaine, keittiön puhdistussuihke, lasipintojen puhdistussuihke, yleispuhdistussuihke sekä kylpyhuoneen puhdistussuihke. En enää osta muita.
Onko tuo kh suihke jokin muu kuin minkä nyt ostin?
Ap
Se käsisappua on tosi riittoisa. Ei tarvitse niin paljon, kun vaahtoaa hyvin. Kestää varmaan tuplat johonkin Bliwiin verrattuna. Käytän paljon muitakin Methodeja, kun on myrkytön. Käsitiskiaine ei ole mielestäni yhtä hyvä. Siinä luotan Fairyyn.
Ihan järkyttävän voimakas tuoksu ikkunat auki monta tuntia ja haju vaan pysyy.
Mulla on ollut niitä yleispuhdistusaineita käytössä useampia, ehdoton suosikkini.