Olenko ihan kamala jos lapset ei mene tänä syksynä mihinkään harrastukeen?
4-v on vielä pieni eikä täällä ole mitään sopivaa ryhmää sellaiseen aikaan että meille sopisi
7-v aloitti juuri koulun ja viime vuoden jumppakouluryhmään ei päässyt
Minulla tulossa töissä rankka syksy ja mies tekee pitkää päivää; mikään harrastus ei onnistu ollenkaan ellei se ala klo17:30 jälkeen ja ideaali olisi klo18:15-19.
Viikonloppuisin täällä ei ole tarjolla mitään :(
Kommentit (5)
loma=ei harrastuksia syksyllä ja talvella
Jos haluavat, niin sitten on minusta väärin evätä se heiltä.
joku harrastus. Edes uimakoulu! Melkein kaikilla kuitenkin joku harrastus on, ja koulussa niistä puhutaan, niin sitä helposti tuntee itsensä sit ulkopuoliseksi.
Leikkiminen ja vanhemmalla koulu riittää oikein hyvin. Jos haluaa, niin jotain kevyitä soittotunteja jollain intrumentilla voi olla, mutta minusta tuon ikäiset ei ohjattua harrastusta tarvitse vielä ihan vain sen ohjatun harrastuksen vuoksi. Sitten kun lapsi itse kiinnostuu selvästi jostain, voi kysyä, että haluaisiko ihan harrastaa sitä ja yhdessä etsiä harrastuspaikkaa.
Uskon että lapsetkin nauttii tulevasta lomasta, ei tarvitse ressata. Tehkää kaikkea kivaa yhdessä kotona.. esim laitatte ruokaa, pelaatte pelejä jne