Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Sektioidut, koska "uskalsitte" harrastaa seksiä ekan kerran sektion jälkeen?
17.07.2010 |
Sektiosta nyt 1,5 viikkoa ja mieli tekisi jo kovasti, mutta toisaalta arastelen vielä...
Kommentit (5)
Lähinnä väsymyksen, ja melko runsaan jälkivuodon takia. Paikathan on kärsineet paljon vähemmän yhdyntää ajatellen kuin alatiesynnytyksessä, että sikäli.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sitä noudatimme. Ekassa taisi olla 3 viikkoa ja tokassa 4.
Sitä noudatimme. Ekassa taisi olla 3 viikkoa ja tokassa 4.
vaan 7-12 viikkoa synnytyksestä
sitten voi harrastaa kun mieli tekee, mutta jälkitarkastukseen saakka kannattaa käyttää kondomiehkäisyä jo siitäkin tulehdusriskin syystä, niin kauan kuin on jälkivuotoa, voi tulla tulehdus.
Pari vkoa ekasta sektiosta, toisen jälkeen taisi mennä hieman kauemmin.
Anti men vaan :)
Alue: Aihe vapaa
sektiolla, vaan kiireellisellä sellaisella. Eli myös synnytyskanavaan ehti tulla vaurioita ja emättimen yläosaan. Siksi varmaankin varoin aika pitkään ennen eka kertaa..pari kk ehkä, en enää muista? Muutenkin se muutos oli suuri kaikin puolin, ekan syntymän jälkeen. Njaah, sitten taas kaksi seuraavaa alakautta: silloin sitä oli tosi rikki ja revitty, eikä tunnistanut omaa alapäätään aikoihin...:-(.