Jätän miehen koska hän katsoo pornoa
Ei ole oikein, vaikka hänen mielestään meillä onkin liian vähän seksiä.
Kommentit (30)
Pisin aika ilman pornoa oli 2 ja puolivuotta. Silloin oli tarpeeksi seksiä.
No se on sun oikeutesi. Kyllä mies uuden pil .... naisen löytää.
Senkus. Onneksi mun miestä ei haittaa yhtään että mä katson pornoa. Tykkää vaan :)
Me katotaan yhdessä pornoa, ja erikseen.
Hyvä hänelle. Pääsee tuollaisesta tiukkapiposta eroon.
Säälittävää kun mies joutuu katsomaan pornoa ja runkkaamaan parisuhteessa ollessaan. Kun nainen ei itsekkyydessään anna tarpeeksi seksiä.
Eipä mitää hätää, jos ei katso homopornoa ja runkkaa samalla.
Onko se katsominen sulta jotenkin pois?
Itse en välittäisi jos mies omissa oloissaan sitä katsoisi.
Vierailija kirjoitti:
Säälittävää kun mies joutuu katsomaan pornoa ja runkkaamaan parisuhteessa ollessaan. Kun nainen ei itsekkyydessään anna tarpeeksi seksiä.
Sillä ei välttämättä ole mitään tekemistä saako seksiä tarpeeksi vai,sitä paitsi toiset katsovat sitä runk kaamatta.
Ällöä että aikuisen miehen jolla vaimo tarvii kattoo pornoa. Sen ymmärtää jos joku nuorempi tai sinkku tiirailee salaa pornoa ja häpeää. Pornon katselian kuuluu hävetä ja niiden vielä enempi jotka sitä tekee.
Pornokin ja sen katselu siis ihan ok. Minusta ei.
Et siis pysty vastaamaan puolisosi fyysisiin ja emotionaalisiin tarpeisiin siten että riittäisit hänelle seksuaalisesti. Miten aiot petrata suoritustasi seuraavassa suhteessa?
Näinhän kysyttäisiin jos ap olisi mies ja pornoa katsoisi naispuolisonsa.
Ok, mitä haluat meidän tekevän asialle?
En vaan pystyis pitämään miestä kiihottavana tai kiinnostavana jos katsoisi pornoa säännöllisesti. Pitäisin jotenkin tyhmänä ja tökkii vastaan.
Hiukan sama ilmoö jos joku kertoisi lukevansa jotain alatyylistä kirjallisuutta tai pelkkää kevyttä viihdettä.
Se kertoisi jotain hänen ajatusmaailmastaan. Pornon tekeminen on niin ihmistä alentavaa ja rahankeruuta, että ei oltaisi samalla aaltopituudella ihmisen kanssa joka sitä haluaa innokkaasti jopa pakonomaisesti katsoa.
Toivo, että on vielä olemassa miehiä, jotka eivät ole pornosta riippuvaisia. Jos ei, niin ei voi sitten mitään. Mutta rimaani en silti laske.
Se on sitten moro ja näkemiin.