Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi ihmiset omivat toisten

Vierailija
15.02.2023 |

Vaikeuksia tai ongelmia? Siinäkin näyttää olevan joku rajattomuus valloillaan. Miten jotkut edes luulevat että on oikeus puuttua toisten ongelmiin, olkoon ne sitten todellisia tai tahallisesti liioiteltuja tai ihan itse anslysoitu, ilman että on edes käyty keskustelua toisen henkilön kanssa.
Jos tuollaiseen ryhtyy, pitää olla sitten aika varma, että puuttumisella on myönteiset vaikutukset, eikä sisällä sen toisen mielestä mitään kovin epämiellyttävää tai kamalaa. Yleensä aikuiset ihmiset tietävät, mikä saatettaisiin kokea sellaisena ja tietävät myös millä tasolla ja miten on sopivaa puuttua.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä henkilökohtaisemmat ongelmat sitä, uskomattomampaa toisten puuttuminen luvatta ja pyytämättä ja suoraan keskustelematta. Hilpeää, huvittavaa ja uskomatonta.

Tietenkin voi olla myös mykistynyt vaivannäöstä myös kun huomaa sen kaiken.

Mutta kun kaikki ei nähtävästi tiedä kaikkea ja vähän vaillinaisin tiedoin liikutaan, silti jotkut tietää, mutta siihen nähden ihan hullua menoa.

Vierailija
2/2 |
15.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ole hyvä saat mun kaikki ongelmat , sairaudet ja rahahuolet

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi seitsemän