MIksi ihmeessä Porvoon murhaajan kuskia ei pidätetty? Siksi kun on raskaana?!?!
Taas nähdään miten epäoikeudenmukainen meidän oikeuskäytäntö on. Kuskina ollut ja paikalta PAENNUT kuski vapautettiin, kyydissä ollut nuorempi mies sensijaan oli poliisin huostassa koska surmaaja antoi aseen hänen käteensä.
Nyt objektiiviset kommentit: jos kuski olisi ollut miespuolinen ja kuljettanut pakoautoa, olisi hänet pidätetty myös, eikö vain? Mutta taas pääsi äiti-ihminen vähemmällä, onhan se muutenkin nähty että äitiys riittää alentamaan tuomioita ja saa virkavallan heltymään.
Kommentit (3)
että "nyt perkeleen akka kaasu pohjaan"
Taas nähdään miten epäoikeudenmukainen meidän oikeuskäytäntö on. Kuskina ollut ja paikalta PAENNUT kuski vapautettiin, kyydissä ollut nuorempi mies sensijaan oli poliisin huostassa koska surmaaja antoi aseen hänen käteensä. Nyt objektiiviset kommentit: jos kuski olisi ollut miespuolinen ja kuljettanut pakoautoa, olisi hänet pidätetty myös, eikö vain? Mutta taas pääsi äiti-ihminen vähemmällä, onhan se muutenkin nähty että äitiys riittää alentamaan tuomioita ja saa virkavallan heltymään.
emäntä on todellakin itse tiensä valinnut, jos ylipäätään lähtee VAIMONSA MURHANNEEN ihmisen kanssa parisuhdetta vääntämään ja moiselle ihmispaskalle lasta vielä vääntämään.
JA sitten itkee, kun yhteiskunta on NIIIIIN epäoikeudenmukainen, ja muut äiditkin hyljeksii...
Mies tietty on vaan reppana, jota ärsytettiin..
Ja miksi malminkreikkalaiset eivät saa sakkoja turvavyön käyttämättömyydestä???