Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka paljon teidän nuoret koiranne nukkuvat päivällä?

Vierailija
09.02.2023 |

Meillä joulukuussa 2v täyttänyt koira. Heräilee aamulla 7-8 välillä. Käydään 20min pissalenkillä. Tämän jälkeen syö ja käy taas nukkumaan. Ulkoillaan klo 11 maissa noin 1,5h.
Tämän jälkeen taas unta pollaan ja 16 maissa pissatus. Taas unta vajaat pari tuntia ja heräilee 18 aikoihin ja touhuilee. Ulkoillaan seiskan maissa taas 1-2 tuntia, sen jälkeen syö ja vielä 21 jälkeen pieni pissatus ja nukkumaan käy aina aika tasan klo 22. Eli nukkuu suurimman osan päivästä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

No monet koirat nukkuvat koko päivän kotona yksin ollessaan. 

Vierailija
2/3 |
09.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lenkkeilette kuitenkin 3-4 tuntia päivässä joten eiköhän tuo ole normaalia. Oma koirani nukkuu tosi vähän vaikka samat tunnit, mutta en koe että se on mitenkään hyvä asia. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omat koirani nukkuvat tai torkkuvat koiran unta suurimman osan päivästä. Lenkin teemme kolmasti päivässä ja lenkin jälkeen menevät lähes aina nukkumaan. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä yksi