Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tyhmä kysymys sähkösopimuksesta...

Vierailija
16.07.2010 |

Olen muuttamassa 1.8 uuteen asuntoon. Tarkoituksena siivota tämä nykyinen kämppä myös tuolloin. Katkaisenko sähkösopimuksen 31.7 vai vasta 1.8 tähän vanhaan? Kyseessä kerrostalo ja vuokralla yksityiseltä. Jos katkaisen 31.7, katkeaako sähköt tosiaan sitten niin ettei niitä ole 1.8? Vai onko sähköt päällä ja menee jotenkin sen asunnon omistajan laskuun?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos vielä 1.8. olet siellä käyttämässä sähköä, niin mielestäni kyllä pitäisi katkaista vasta siitä päivästä. Onko asuntoon tulossa uutta asukasta? Tosin mittarinlukemillahan nuo käytännössä taitaa mennä.

Vierailija
2/3 |
16.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitan sen 1.8 vasta päättymispäiväksi. Ei ainakaan vielä ole tiedossa uutta asukasta, vuokranantajan kanssa oli puhe että saan vielä 1.8 tai 2.8 käydä siivoamassa tämän asunnon.



Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

virallisena muuttopäivänä, uusi asukas tekee oman sopimuksen siitä päivästä jolloin sinne muuttaa.



Sähköhän ei katkea huoneistosta heti vaan noin kk päästä jollei sinne tehdä uutta sopimusta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi seitsemän