Suvi Teräsniskan kriisi
"Myyntiin on ilmestynyt myös esimerkiksi verhotamppeja, luomiväripaletti, lasten leikkityökaluja sekä palapelin palasten muotoisia lasinalusia, jotka voi liittää yhteen, jolloin niistä muodostuu pannunalunen. Nyrkkeilevien robottilelujen, lukuisten astioiden, säilytyslaatikoiden ja kynttilänjalkojen seasta löytyy myös yksi vaate."
Onko tuo ikinä ennen yrittänyt myydä mitään..? Eihän mistään käytetystä saa rahaa, ellei ole hyväkuntoinen. Ja suurin osa roinasta mitä ei tarvitse, kuten jotkut säilytyslaatikot kannattaa vaan viskoa roskiin tai korkeintaan antaa.
Kommentit (5)
Elämänhallinta hukassa: liikaa lapsia lyhyessä ajassa, liikaa työtä, talon rakentamista jne jne
Jotain mt puolen häikkää, paskaiset pyyhkeet kuuluu joko roskikseen tai räteiksi. Ehkä voi johonkin eläinhoitolaan lahjoittaa.
Vierailija kirjoitti:
Jotain mt puolen häikkää, paskaiset pyyhkeet kuuluu joko roskikseen tai räteiksi. Ehkä voi johonkin eläinhoitolaan lahjoittaa.
Ei kukaan normaali halua lahjoittaa likaisia pyyhkeitä, hyi hitto.
Katsokaa ne ilmoitukset, niin ei tarvitse säveltää.
Mitä sitä kierrättää kun voi viskoa roskiin