Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hyväksikäyttöä vai mahdollisuus

Herkkis
28.12.2022 |

Minulla sellainen tilanne että entinen mies haluaisi ostaa minulta kesämökin mikä oli ennen meidän yhteinen. Mielelläni sen myisin mutta mies tarjosi sellaista summaa mökistä mikä on aivan naurettava. Syy miksi edes mietin mökin myymistä alihintaan on se että minun olisi sitten mahdollisuus hankkia isompi asunto. Ex mies maksaisi mökistä joka kk sovittua summaa. Asun tällä hetkellä niin pienessä asunnossa että lapsille aika vähän tilaa kun ovat minun luona ja toistaiseksi tilanne ei muuttuisi ilman tuota kk maksua mökistä. Tuntuu jotenkin ikävältä että eksä ja lasteni isä yrittää hyötyä minun tilanteesta vai ylireagoinko? Toisaalta minunkin tilanne paranisi.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos summa on sinusta alhainen ja tietäisit saavasi enemmän, mikset laita sitä yleiseen myyntiin? Saisit silloin rahat kerralla.

Jos mies maksaa pimeästi jotain kk summaa niin sellaiseen en kyllä lähtisi, ongelmia voi tulla vaikka verottajankin kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla