Minulla on mennyt kuukauden aikana lähes 3000e eläinlääkäriin.
Kommentit (8)
No aattele jos sulla ois joku lentotukialus pidettävänä, menis varmaan 10 miljoonaa päivässä ylläpitoon.
Ei ole ei, mutta sen varmaan tiesitkin jo lemmikkiä hankkiessasi?
Meillä meni myös taannoin kuukauden sisällä lähes 2000e kissan eläinläälärikäynteihin mutta on tuo otus joka sentin arvoinen.
Tämä ihmisten pitäisi ottaa huomioon, kun pyytävät toisia lahjoittamaan heidän lemmikeilleen ruokaa.
Ei muiden almujen varassa voi pitää eläimiä, vaikka niistä olisi iloa.
Jos voisi, niin minäkin hommaisin hevosen ja pyytäisin muita maksamaan sen kulut.
Vakuutus, ehdottomasti! Niin kissalle kuin koirallekin.
Jos se on yhdelle, tulee mieleen että on jotain vakavampaa ja onko sille kultulle enää sen arvoista elämää? Syöpälääkitys tai vastaava?
Voi niitä aikoja, kun mummolassa pyöri lauma navettakissoja jotka elivät, karkasivat ja kuolivat ihan omia aikojaan enimmäkseen. Pesueet saattoi eno pistää päiviltä jos alkoi liiaksi niitä olemaan. Nykyään saattaisi joku älähtää siitä menosta, mutta oli 80-lukua se.
:/