Kirjoitan tähän täydellisen treffiprofiili johon kukaan nainen ei vastaa
olen 40 vuotias mies pienestä kaupungista ja olen työelämässä. Harrastan sählyä ja lukemista . Käytän alkoholia kohtuudella. Toivoisin sinun olevan suunnilleen ikäiseni .
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Mikä tuosta teki täydellisen? Melko niukasti kerrot itsestäsi.
Kiitti deittisaitit on täynnä tuommoisia ilmoituksia. Täysin mitäänsanomaton, noi on ihan perusjuttuja.
Siis ilmoituksesi kertoo, että
- olet mies
- käy töissä
- harrastat liikuntaa
- luet
- et kännää
Entäpä sitten? Ihan perusasioita, joita edellytetään kaikilta.
Et kertonut itsestäsi mitään. Mitkä ovat arvosi? Minkälaista parisuhdetta etsit? Mistä unelmoit? Minkälainen olet luonteeltasi?
Eli mikä tämän aloituksen pointti on?
Niin? Se tärkein tieto puuttuu: mikä tekee sinusta kiinnostavan ja millaiselle naiselle.
Tarkempi paikkakunta olisi varmaan hyvä kertoa. Suomi on täynnä pieniä paikkakuntia ja harvaa kiinnostaa matkustaa satoja kilometrejä treffeille
Kannattaa myös panostaa oikeinkirjoitukseen.
Käyt kerran viikossa työporukan sählyvuorolla ja luet tekniikan maailmaa, omasta mielestäsi sinulla ei ole alkoholiongelmaa ja nainen pitäs saada. Tämän verran tuosta saa irti.
"”Hyväsydäminen mies” lähestyi naista tv-chatissa: Piti vankina viikon ja raiskasi - näin karmiva on Mika Moringin rikoshistoria"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/9d6adc1e-62d2-42bf-83ed-b6f5f4787bc8
"Moring kertoi naiselle olevansa kolmekymppinen ”hyväsydäminen ihminen”."
Täällä kritisoidaan, mutta mitä naiset sitten haluavat kuulla? Ympäripyöreää sanasalaattia?
-olen lapsi- ja eläinrakas (olethan kuitenkin lapseton ja kissoja korkeitaan 2, mielellään ei yhtään)
-olen avarakatseinen ja suvaitsevainen (trans-naiset, kehopositiiviset ja polyamoriset älkööt vaivautuko ja olethan myös hetero)
Olen itse hetero nainen mutta ymmärrän tavallaan miehiä. Naiset suhtautuvat jo alkujaan jotenkin tiukkapipoisesti kaikkeen. Vaikka miehellä olisi "oikeat mielipiteet" niin väärät kengät on ehdoton turnoff.
Esim. pystyn väittelemään tuntikaupalla miesten kanssa ja olla hyvää kaveria senkin jälkeen, mutta monien naisten kanssa "väärät mielipiteet" on heille henkilökohtainen loukkaus ja mykkäkoulun ja kanseloinnin paikka.
Mikä tuosta teki täydellisen? Melko niukasti kerrot itsestäsi.