Köyhänä en malta odottaa, että Perussuomalaiset saavat poliittisen vallan tulevana keväänä
odotusaika on pitkä, mutta toivottavasti palkitseva. Ainoa, joka köyhän voi enää pelastaa.
Kommentit (8)
Köyhänä minäkin pelkään tuota. Edessä olisi silloin vielä kurjemmat ajat, jos tuo "köyhät kyykkyyn" puolue tulisi valtaan. Js tietysti vielä toivottaisivat tulijat avo sylin vastaan, kuten 2015.
Jos köyhä luulee persujen auttavan, on aika vieraantunut todellisuudesta, ja kannattaa jättää äänestämättä.
Itsellä nyt ei niin kauheasti merkitystä ola mikä puolue siellä valehtelee mutta nyt on nähty vihervasemmiston hallinta niin elämä on Suomessa muuttunu aivan hirveäksi. Kun katsoo päätöksiä mitkä suomessa hintaa nostaa niin jokaisessa näkee ideologian mikä tämän aiheuttaa. Kaikki ei todellakaan ole ukrainan ja muun maailman vika se vika löytyy hallituksesta ja heidän päätöksistä
Miksi köyhä haluaisi oikeistopuolueen valtaan? Se on vastoin omia intressejä.
Kokoomuksen aisurina leikkaamaan sosiaalituet heikommaksi?
Koska se on mitä ovat sanoneet tekevänsä.
Ei auta, vaikka hallitus vaihtuu. Valtion rahakirstu on tyhjä ja pahasti miinuksella.
Eiko Oha-Allah lausunut, että sosiaaliturva on turhaa luksusta?
Tulet pettymään. Tosin kävi niin tai näin, sinun elämäsi ei muutu lopultakaan juuri mitenkään vaalien myötä. Ainoa tapa saada jotain muutosta on tehdä itse elämälleen jotain.