3 pojan kanssa aivan rikki
mites tässä näin kävi? En minä tällaista elämää itselleni toivonut. Vanhin on ollut haastava lapsi aina, hänellä on adhd. Keskimmäinen on pahimmassa mahdollisessa uhmassa (2,5) ja pienin on koliikki vauva. EN JAKSA!!!!
Kommentit (8)
päivänä helpottaa!
Laiha lohtu, tiedän, mutta pakko se on vaan jotenkin tuokin aika kestää...
t. saman kokenut aikoinaan
Mulla on esikoinen elänyt nyt varsinaista testailujen aikakautta, on uhonnut ja ollut välillä aivan mahdoton (menee tokalle). Pienempi 1v9kk on myös uhmaiässä, näyttää olevan kova oma tahto ja huutaa korkealta ja kovaa! On tässä tasapainoilemista näiden kaden kanssa, mutta kyllä se helpottaa.
Voimia sinne1 a yritä saada hoitoapua edes pieniksi ajoiksi.
Upeat, reippaat, itsenäiset ja onneksi terveet sällit, vanhin 14, keskimmäinen 12 ka kuopus 11.
Esikoinen pääsi juuri ripiltä, ja oli koko kirkoin komein nuori mies.
Mullakin on 3 poikaa, vanhin 8v, keskimmäinen 6v ja kuopus 2v. Kilttejä, auttavaisia, reippaita poikia koko joukko. Tänään just mietin kaupungilla että mikä komea kolmikko mulla on! Eikä isäkään hullumman näköinen ole ;-)
tai sitten ei..
No ehkä 20 vuoden päästä. Ihmettlen kans, et miks pukattu kolme peräkkäin.
Mahtavat teinit ja pikkunappulat samassa talossa.
Upeat, reippaat, itsenäiset ja onneksi terveet sällit, vanhin 14, keskimmäinen 12 ka kuopus 11. Esikoinen pääsi juuri ripiltä, ja oli koko kirkoin komein nuori mies.
Uskovaisilla ei ole yleensä ongelmia. Lapset itsenäistyvät varhain ja ovat reippaita ilman suuria tunnekuohuja :)
Pitääkö lapsia tehdä tuolla tahdilla?
Maltilliset välit niin jaksaa paremmin.
No, jaksa päivä kerrallaan. Kyllä se vuoden päästä helpottaa.