Persoonallisuushäiriöinen exäni alkanut urheiluvalmentajaksi
Kyseessä siis psykiatrin diagnosoima mielisairaus, aiheuttaa eri personaallisuuksien kehittämistä ja nämä persoonat eivät kommunikoi keskenään.
Diagnoosi paljastui itselleni vasta vähän ennen eroa, ja eron syyt olivat juurikin miehen pelottavissa rajatiloissa.
Päihdeongelmia, itsemurhayrityksiä, väkivaltaisuutta/vihanhallinta ongelmia ja kaikki ulkoisesti siistin, älykkään dippainssin kuoressa!
Mies oli sohvaperuna ja vihasi liikuntaa, riitelimme usein mm. hänen laiskuudestaan ja ruokailutottumuksista, kun hän söi vain eineksiä ja joi päivittäin kaljaa.
Nyt on muutama vuosi erosta kuulin ja somesta itse juuri näin, että hänellä on pt-palveluita tarjoava yritys nettisivuineen.
Kyseessä oikein kunnon hc-valmennusta tulousmittauksineen, kalliita pakettivalmennuksia yms.joita markkinoi aktiivisesti urheilijoille.
Kutsuu itseään huippu-urheilijaksi ja larppaa ammattiurheilijaa, vaikka ei ole mitenkään voinut omaksua tuossa ajassa ammattitaitoa. Vielä vuosi erosta makasi kieron selkärankansa takia leikkauspöydällä.
On haalinut itselleen valmennettaviakin, joita tägäillyt..
Eli ts. kehittänyt itselleen hyvinkin uskottavan uuden persoonan, mutta siis onko tuo ihan laillista??
Eikö se ole kuluttajan harhaanjohtamista esiintyä jonain ammattiurheilijana, jos olet kolme vuotta käynyt lenkillä ja uimassa??
Hyvin uskottava on somessaan, näyttää olevan myös vegaani, eläinrakas ja tiedemies, jolla perustelee valmentamisensa.
Eläessään ei ole lemmikkiä omistanut vaan ampunut ilmakolla kulkukissoja, katsonut netistä kissantappovideoita jne.
Ei todellakaan ole eläinrakasJa tiedemies=insinööri automaatiotekniikassa.
Vaikka itse ei enää tarvitse olla tekemisissä niin karmii ajatus, että hän valmentaa yhtään ketään ja rahastaa keksityllä historiikillaan
Kuulostaa siltä että AP:n miehet ongelmat ratkesi eroon