Tsiisus..
Kauppareissun loppusumma 340€, toki mukana muutakin kuin ruokaa, mutta ei paljoa, niihin meni n.50€.
Mutta yksi esimerkki missä hinta pompsahtanut viikossa 50s oli 4kpl rasia keltaisia kiwi-hedelmiä, viime vkolla 4,49€ ja nyt 4,99€, vielä jos nousee niin jätän ostamatta.
Kommentit (5)
Jättäisin kiivit ottamatta tuolla hinnalla, huolimatta siitä onko varaa vai ei.
Ostatko aina noin paljon vai oliko monen päivän ruuat?
Vierailija kirjoitti:
Jättäisin kiivit ottamatta tuolla hinnalla, huolimatta siitä onko varaa vai ei.
Ostatko aina noin paljon vai oliko monen päivän ruuat?
1x/vkossa kaupassa eli viikon satsi, yleensä menee n.250€/keikka.
Ap
Monen tuotteen hinnat nousee 30-50s viikkovauhtia.
Nostankin tuon summan "muihin kuin ruokatuotteisiin" n.80€:n, koska hygieniapuolelle meni n.30€.
Ap