Lämmin kotiruoka 3-4 euroa päivä, onko kallista?
Laskeskelin juuri paljonko tyypillinen kotona tekemäni päivällinen tai lounas maksaa.
Kommentit (5)
Olen laskenut että itse tehtunä ruoka on 2-3€ annos eikä tarvitse tinkiä laadusta.
Tarkoitatko yhden henkilön annosta? Jos niin, halvemmallakin selviää mutta pitää ottaa huomioon ruuan sisältö.
Suuret erät kerralla, osa pakkaseen, on edullista eikä tarvitse joka kerta hellan ääressä ahertaa.
Vierailija kirjoitti:
Tarkoitatko yhden henkilön annosta? Jos niin, halvemmallakin selviää mutta pitää ottaa huomioon ruuan sisältö.
Suuret erät kerralla, osa pakkaseen, on edullista eikä tarvitse joka kerta hellan ääressä ahertaa.
Pakastettu ruoka on kamalaa. En ikinä sorru enää siihen.
Yhdelle hengelle. Tiedän että halvemmallakin selviää, mutta kiinnostaa että onko summa monen mielestä paljon?
Ap
Ei tuo kalliilta äkkiseltään kuullosta mutta vaikea sanoa tarkemmin kun ei ole tietoa millaisen lounaan 3-4 € teet saati kuinka monelle hengelle tästä lounaasta riittää.