Kuinka usein käytte ulkomailla?
Siis väh. viikon lomilla. ei mitään ruotsin risteilyjä.
Kommentit (13)
Ja lisäksi ollaan 3 x vuodessa viikonloppuloma jossain Euroopan kaupungissa tai Jenkeissä mutta sitä ei kai sitten lasketa.
Eiks lennotki oo jo niin pitkät ettei luulis kannatavan... vai asutteko muualla ku suomessa?
Lähtee torstaina ja tulee sunnuntaina (ma-aamuna lento on Suomessa) niin ehtiihän siinä vaikka mitä. Terv. 3
kertaa vuodessa. Toinen reissu on yleensä aina sukuloimaan espanjaan.
toinen matka ilman lapsia. tänä vuonna tuskin on varaa ku oon jäämässä kotihoidontuelle
juuri koskaan olla viikon lomilla. Yleensä maksimissaan viisi päivää. Sellaisilla 3-5 päivän reissuilla ollaankin sit monta kertaa vuodessa, ympäri Eurooppaa.
Kerran ollaan oltu kokonainen viikko, kun oltiin samalla reissulla 2 päivää Dublinissa ja 5 Lontoossa. Tästä on nyt 4 vuotta aikaa.
pari vuotta sitten viikko.
Sitä edellisestä pitemmästä ulkomaanreissusta onkin aikaa. v. 2000 tais olla. :D Lomailemme kotimaassa autolla/junalla. On hauskaa lomailla kotimaassa ja katsella Suomea eri kolkilta. Vielä on vaikka mitä katselematta. Jossain vaiheessa lisäämme luultavasti Ruotsin, Norjan ja Tanskan ohjelmistoon. Kunhan ensin katsellaan tämä kotimaa.
By the way: Ruotsinristeilyt on näin Pohjois-Suomesta tosi harvinaisia. Ei niitä viitsi edes alkaa ajatteleen. Haaparannalla tai muualla Ruotsissa tulee käytyä useammin kyllä.
3 kertaa ollaan oltu.
Laskin, että keskimäärin 6 viikkoa/vuosi tulee oltua Suomen rajojen ulkopuolella.
1:n kerran 24:n vuoden aikana, viikko Espanjassa.
Max kerran vuodessa ollaan viikko tai 8-9 päivää, joka vuosi ei ollenkaan. 2-4 kertaa vuodessa matkaillaan. Kerran vuodessa käydään ystävien luona Englannissa pitkää vkl viettämässä ja lisäksi lyhyitä halpamatkoja Euroopassa. Kaukomatkailua emme harrasta muualle kuin Yhdysvaltain itärannikolle. Siis ei mitään Intioita eikä Thaimaita meille, kiitos.
pari 3-5 pvn kaupunkireissua. Viimevuodelle tuli vähän enemmän, 2x 2vkon matkat ja 2x 4pv
Tosin toinen reissu suuntautuu aina miehen kotimaahan.