Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tupla-jätski 90-luvulta

Tupla sen olla täytyy
19.09.2022 |

Muistaako kukaan ysäriltä, luultavasti jo aiemminkin, kun myynnissä oli Tupla-jäätelöä. Sellainen patukka-tyylinen, jossa oli pahvikaukalossa kaksi palaa todella herkullista jäätelöä, ihan kuin nykyään myytävissä Tupla-patukoissa on suklaaversiot. Minä muistan ja kaipaan kovasti tuota makuelämystä, toivoen sen pakasteallaspaluuta.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.11.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistan!!! :) Oon yrittäny etsiä kuvaa siitä mut en oo löytäny :( Ostin sitä usein.

Vierailija
2/6 |
02.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jee! Onneksi joku muukin muistaa. Kuvaa en ole minäkään netistä löytänyt, vaikka kuinka koitin googlettaa. Tuo Tupla-jäde oli kyllä ihanaa. Taitaa olla jo 30 vuotta kun katos kaupoista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
09.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä meuhkaan tästä aiheesta joka kevät. Pistetäänkö palaute- / joukkoyleisötoive tehtaille. Nuo tämänkin kevään tuutit, eh joo ihan kiva ajatus ja yritys mutta ei niillä Tuplan kanssa ole mitään tekemistä.

90-luvun tupla NÄYTTI pakkausta myöten ja MAISTUI Tuplalle. Se oli ja on yhä paras kauppajätski. Miten kummassa sen annettiin loppua!?!

Vierailija
4/6 |
09.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hitsi, miksi en muista? Oliko 90-luvun alussa vai lopussa?

Vierailija
5/6 |
09.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se oli oikeasti Tuplan makuinen, mutta kuitenkin pliisu kokemus silti

Vierailija
6/6 |
09.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muista. Muistan kyllä vastaavia. Esim Mars jäätelön jostain 2000 luvun alusta. Sekä Snickers.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kaksi