Ovatko suurin osa ihmisistä nykyään adhd-ihmisiä?
Kommentit (7)
Lääkefirmojen kikka rikastua. Läärit rikastuu myös kun määräävät lääkkeitä, mutta missä vastuu?
Huumeilla terveeksikö? Adhd-lääke on kaikkea muuta kuin vaaraton.
Teoriani on, että huumeriippuvuudet ovat lisääntyneet, koska suurin osa kansasta syö lääkettä. Siihen lisänä alkoholi, ja avot jo tanssitaan kun Samariini....????
Tutkikaa netistä ennen kuin suostutte lääkettä syömään.
Todella pelottava aine, joka luokitellaan amfetamiinijohdannaiseksi.
Ylivilkkaita lapsia on ollut aina. Lasten kuuluu olla eläväisiä ja elossaolevia. Ei huumattuina ja diagnosoituina jo alle 10 vanhana.
Ruokavaliolla ensin muutosta. Liian paljon sokeria ruuassa ja herkut on arki-ja välipalaa.. ei ei!
Eikö lääkärit itse muista millaisia HE olivat synttäreillä ja karkkipäivinä? Tai ylipäänsä lapsena kun elämä oli iloista, huoletonta ja hauskaa.
Vastuutahan lääkärit ei kanna, kunhan rahan kiilto silmissä määrää ja diagnosoi kansan sairaaksi.
Vanhempien pitää ottaa vastuu, ottaa itse asioista selvää, eikä uskoa sokeasti valkotakkia
Adhd on pelkkä muotidiagnoosi, jolla peitetään se, että jotkut eivät osaa kasvattaa lapsiaan.
Kaikki ihmiset käyttävät samoja aineita ruuissa siis saavat niitä elimmistöön syödessä, juodessa ja hengittävät ilmasta samoja myrkkyjä. Ei ihme jos olisi kaikilla se.
Valtioiden sekoiluiden takia sitä tautia on niin paljon. ihmisiä on liikaa maapallolla ja kaikkia aivokuolleita lakeja maailma täysi että ihmismäärä ei vähene.
Ei ADHD ole lisääntynyt, vaan keskittymiskyvyttömyys. Koko ajan vaaditaan ärsykkeitä, esim. puhelin käteen. Tavallinen ihminen pystyy opettelemaan keskittymiskykyä vähentämällä ärsyketulvaa, kun taas ADHD vaatii lääkkeet.
Varmaan, sitte ku miettii kuin monella ne on vielä diagnosoimatta