kirppishinnoitelusta mielipiteitä
olen nyt viemässä piiiitkän tauon jälkeen kampetta lastentarvikekirppikselle myyntiin. vaatteiden hinnoittelu menee suht lonkalta 50cnt-2e, mutta entäs nämä:
*uudet ecco sandaalit koko 20
*uudet pioni kävelykengät koko 20
*uudet Halti sandaalit koko 30
(eli ihan ei osunut kohdallaan lasten jalkojen kasvuennusteeni)
*Avent rintapumppu, kaikki osat tallessa, paketissaan, varaventtiili käyttämätön
*Avent mikrosteriloija paketissaan
*Tomy rintareppu, uudenkarhea
*tähti jonathan toppapuku koko 74 +hanskat ja hattu. Uudenkarhea
Mitä sinä maksaisit näistä?
Kiitos jos viitsit vastata!
Kommentit (12)
rintareppu 20 e kirppis, 30 e nettikirppis
saisit hyvät hinnat noista kamoista.
Mutta jos kirppikselle haluat viedä, niin ok hinnat olisi kengät 20- 25e
rintapumppu 30e
rintareppu 20e
minne kirppikselle muuten aiot viedä noi ja koska :) en aio tulla trokariksi paikalle, mutta siskoni saa pian vauvan ja saattaisi olla kiinnostunut noista Aventeista.
laittaisin kyllä huuto nettiin kengät ja aventit. kirppiksellä maksaisin kengistä 15e, rintapumpusta saman, jonathan setistä varmaan 20e
Uudet 5e eikä silläkään välttämättä mene.
ollut merkkikenkiä, niin kuin ap:lla? Ihmettelen vaan jollei mene... kun käytetytkin menee. Minun kokemukseni siis.
nostaa. Huomenna alkaa hinnoittelu ja vielä mietin noita mainitsemiani artikkeleita!
ja eilen oli myynnissä oisko ollu 7,5 euroa. monet pyytää sitä 30 euroa mut jos haluaa eroon pästä niin aika kova hinta...
näkee, että ne on käyttämättömät? Mä maksoin 10 euroa täysin uudenveroisista välikausikengistä mutta siinä se kipuraja melkein menee. Toi 20 on vielä sellainen koko, että käyttäjäkuntaa ei ole kauheasti.
asiaa siltä kantilta, että jos olisit itse ostamassa niitä tuotteita joita olet nyt myymässä.
Et tietäisi niistä, että montako kertaa on käytetty ymymymymym..
Joten miten paljon itse maksaisit, jos olisit niitä kirpparilta ostamassa.
mielipiteistä!
Kengissä on laput kiinni ja rintapumpussa alkuperäinen pakkaus, kuitit ja takuulappu (takuu vielä voimassa)
Täytyypä miettiä ja tarvittaessa laskea hintaa viikon mittaan tai sitten laittaa huutikseen. Ihan normaalihinnalla nuo olen kuitenkin ostanut ja en ihan pilkkahinnalla myy :) Mieluummin sitten pidän itse ja lahjoitan aikanaan jollekin tutulle tarvitsijalle.
Kyllä itse maksaisin eccon kengistä, missä hintalappu 69,90, tuon ehdotetun 20e.
menee 20 e:lla, samoin Pionit, rintareppu 15 e, Aventit menee kovallakin hinnalla jos kerran paketeissaan ja kuitit mukana.
sellainen myyntiartikkeli, että jos ovat käyttämättömät ja laadukkaat, voi pyytää puolet ovh.sta.
olen sellainen kirppismyyjä/ostaja, että en halua puoli-ilmaiseksi luopua hyvistä tavaroistani, enkä myöskään tingi ja odota saavani hyviä tuotteita eurolla. Myyjänä ollessaan saa tästä käytännöstä usein vihat päälleen, mutta olen usein sanonut vihaisille tinkaajille että hinta on tämä, ostopakkoa ei ole. Ja aina olen saanut tavarani/vaatteeni menemään haluamallani hinnalla.