Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Löysin viimekesänä kaapista vanhan pahvilaatikon jossa oli paperi jossa

Vierailija
16.04.2010 |

Oli tutkimustuloksia ym. Papereita joista käy ilmi että miehelläni on lievä kehitysvamma olen sivuttanut asian mutta tuossa yhtä toista ketjua lukiessani se palautui mieleeni. Miten en ole huommanut miehessäni mitään outoa? vaikka 7 vuotta ollaan naimisissa oltu ja yhteensä 9.5 vuotta yhdessä

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joko et itsekään pysty arvioimaan miehesi henkistä suorituskykyä - mikä ei varmasti pidä paikkaansa. Tai sitten lääkäri on tehnyt joidenkin seikkojen perusteella tuollaisen johtopäätöksen, joka nyt on sattunut olemaan väärä. Tai sitten tuolla diagnoosilla (jos se nyt on varsinaisesti diagnoosi) on saavutettu jokin etu, esim. jokin tuki yhteiskunnalta, erityisopetusta tms.

Vierailija
2/3 |
16.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päätin kuitenkin tulla tänne katsomaan sinua. Eihän sinulla suinkaan ole yksinäistä?



T: 11cm mies

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tavallisessa elämässä sitä ei huomaa.

Kun opettajan sijaisena yllättävän monella oppilaalla oli lievä kehitysvamma diagnoosi, mutta aina tuo ei näkynyt edes koulussa, kuin ehkä jossakin harvoissa tilanteissa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kaksi