En ymmärrä sitä, että "otetaan aurinkoa"
Siis maataan biksuissa jossain rannalla/parvekkeella/puistossa... En tajua. En ole koskaan tajunnut. Ruskettuuhan sitä ihminen ihan väkisinkin ulkona ollessa vaikkei varta vasten makaisi itseään käristämässä.
En ole koskaan lomamatkoillakaan maannut viikkoa lukemassa lehtiä. Haluan nähdä ja kokea.
Kommentit (5)
Esim. lasten kanssa touhutessa saa paremman ja tasaisemman rusketuksen kun maatessa.
sen kanssa viiniä. Yöäks!
Olemme erilaisia.
ja sitten makaavat lahnana kaiket päivät hotellin uima-altaalla. Täytyy varmaan ensi reissulla tehdä ohikulkiessa galluppi, mitä niitten päässä liikkuu.
me ollaan lähdössä ensi kuussa tuttuun rantakohteeseen (tosin ei ole moneen vuoteen käyty) ja kyllä minä aion pääasiassa pötköttää vaakatasossa aamupäivät. Lapset on mukana, meillä on hyvä perhehotelli jossa on 3 lastenallasta joissa tenavat rymyää. Itse olen yrittäjä ja tämä on se vuodena inoa lomaviikkoni ja aion todellakin ladata akkuja ja olla tekemättä sen suurempia. Kohteen nähtävyydet on tutkittu jo aiemmilla reissuilla eli ne on tuttuja. Lähinnä lähdetään viettämään aikaa lasten kanssa ja keräämään aurinkoenergiaa, ei "näkemään ja kokemaan".
huono olo vain tulee. Voihan sitä muuten tehdä hommia bikineissä pihalla.