Miksi nuoret naiset pitävät vanhemmista miehistä?
Olen miettinyt miksi nuoretnaiset pitävät itseään huomattavasi ikäänsä vanhemmista miehistä...
Onko Iso D ja pressa antanut esimerkkiä.. naiset voisivat vastata .
Kommentit (61)
Eivät nuoret naiset pidä kaikista vanhemmista miehistä. Osa nuorista naisista pitää sellaisista vanhemmista miehistä, joilla on ulkonäköä, vaurautta ja yhteiskunnallista asemaa. Bussikuskit, hitsaajat tai betoniraudoittajat eivät hetkauta nuorempia naisia, eivätkä suurinta osaa vanhemmistakaan.
Kokemus ja valta-asetelma kiehtovat. Itse sain elämäni parasta seksiä parikymppisenä, kun olin salasuhteessa yli kuusikymppisen miehen kanssa. Pari vuotta sitä iloa kesti.
N34
Kokemus, osaaminen, karisma. Rento itsevarmuus. Miehekkyys. Vanhempien miesten ei tarvi esittää mitään. Kypsä käytös.
Vanhemmat miehet osaavat jo antaa naiselle OIKEATA nautintoa, ei mitään parin minuutin nylkytystä. Heillä on kokemusta miten nainen sytytetaan, eiväkä kiirehdi panolle, osaavat ja tietävät jo, että itsekkin saavat parasta kunhan saavat naisen roihuun.
Mulla on kokemusta asiasta.
Olin 45v kun työpaikan 25v kesätyttö flirttaili minulle ihan estotta. Voi että olisin halunnut lähteä siihen mukaan, mutta minun oli pakko miettiä asemaani töissä. Ei se käy että vanhempi vakityöntekijä vehtaa kesurin kanssa.
Valitettavasti kesätyön jälkeen hän lähti kauas toiselle paikkakunnalle. Yhteydenpito lässähti.
Komeaksi hän minua kehui. Hyvältähän se tuntui.
Karisma ja miehekkyys. Sellainen kokemuksen tuoma varmuus olemuksessa.
Jokin siinä on. En osaa edes selittää. Tykkään miehekkäistä aikuisista miehistä.
Itselläni on 20 vuotta nuorempi naiystävä, jota pidän kuin kukkaa kämmenellä, toisaalta koska pidän hänestä ja toisaalta koska haluan pitää hänet.
Ja kyllä, seksin nautinnosta yli puolet tulee hänen saattamisestaan huipulle käytännössä joka kerta.
Iällä ei suoraan mulle väliä, mutta jostain syystä tunnen usein vetoa vanhempiin miehiin.
Onkohan edes totta että nuoret naiset olisivat kiinnostuneempia vanhoista miehistä kuin mitä nuoret miehet ovat vanhoista naisista. Naisille tällaisten tuntemusten toteuttaminen on vain sallitumpaa. Ehkä?
Toki tapana on että mies on naista vähän vanhempi.
Osalle nuorista naisista vanhemmat miehet on tapa oikutella nuoremmille miehille ja näytellä hankalasti saavutettavaa. Osa nuorista naisista puolestaan tykkää vaan rahasta.
Nykyinen mies 15 vuotta vanhempi. Olen erittäin tyytyväinen meidän suhteeseen. Kemiat ja ajatukset kohtaa. Parasta hänessä on kroppa ja luonne. Ihastuin ensiksi ulkonäköön ja karismaan. Ja hymyyn.
Olen aina pitänyt vanhempia miehiä kiehtovampia kuin oman ikäisiä. Oman ikäiset on sellaisia mieslapsia ja pelkää sitoutua.
Olen aina pitänyt kolmekymppisistä miehistä.
Vierailija kirjoitti:
Itselläni on 20 vuotta nuorempi naiystävä, jota pidän kuin kukkaa kämmenellä, toisaalta koska pidän hänestä ja toisaalta koska haluan pitää hänet.
Ja kyllä, seksin nautinnosta yli puolet tulee hänen saattamisestaan huipulle käytännössä joka kerta.
Eihän tuo ole iästä kiinni, vaan luonteesta ja ehkä tunteiden laadustakin.
Ensirakkauteni parikymppisenä oli juuri tuollainen, että sai nautintonsa minun nautinnon näkemisestä ja nuoli aina ensin vähintään yhden kunnon orgasmin.
Oli samaa ikäluokkaa kuin minä, ei vanhempi.
Osa naisista ei vissiin saa hyviä ikäisiään, mistä lie johtuu sitten
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Olen aina pitänyt vanhempia miehiä kiehtovampia kuin oman ikäisiä. Oman ikäiset on sellaisia mieslapsia ja pelkää sitoutua.
= et saa hyvää oman ikäistä, eli heikohko taso
Vanhemmalle miehelle voit olla tasokas pelkällä nuoremmuudella. Easy way.
Tietenkin jonkun katkeran solvaajan pitää tulla tännekin. Noin ilkeä on vain Ikis.
Vierailija kirjoitti:
Vanhemmat miehet tosaavat jo antaa naiselle OIKEATA nautintoa, ei mitään parin minuutin nylkytystä. Heillä on kokemusta miten nainen sytytetaan, eiväkä kiirehdi panolle, osaavat ja tietävät jo, että itsekkin saavat parasta kunhan saavat naisen roihuun.
Mulla on kokemusta asiasta.
Kyllähän tuollaista saa nuoriltakin miehiltä, ei ole mikään ikäkysymys.
Miksi ette osaa kertoa mieltymyksiänne mollaamatta muita?
Onko vaikea sanoa, että minä vain tykkään vanhemmista ja kokeneemmista?
Tai oma maku vaan nyt sattuu olemaan sellainen?
Miksi pitää alkaa keksimään jotain tarinoita siitä, miten huonoja nuoret miehet on? :D
Nuo on vain niin epärehellisiä ja säälittäviä juttuja kun eivät pidä edes paikkaansa, eli joko täällä kirjoittelee vanhat miehet nostamassa omaa häntäänsä, tai naiset jotka eivät jostain syystä saa perus kunnioittavaa kohtelua ikäisiltään?
Vierailija kirjoitti:
Karisma ja miehekkyys. Sellainen kokemuksen tuoma varmuus olemuksessa.
Sama. Se on seksikästä.
Itseä kiinnostaa enemmän persoona ja ulkonäkö kuin ikä. Joten on ollut sekä oman ikäisiä että vanhempia miehiä.
Ihan samasta syystä miksi nuoret miehet pitävät vanhemmista naisista. Kokemus, varmat otteet ja vapautuneisuus.