Oonko ainut, joka osti Stockalta Ticketin puvun sijasta Reiman haalarin ;)
Kommentit (4)
Lapsella oli valmiiksi jo 2-osainen puku, joten haalarin halusin osittain senkin takia.
Mulle on ihan sama minkä merkkinen vaate on. Tosin ehkä vaatteen merkki ja laatu korostuvat sitten enempi leikki-iässä tietty.
kumpaakaan, en halua pukea tuota kuopusta massavaatteisiin! Koululainen sai hp:tä verkkarit, sukkia ja tiedeleluja.
Ruokaa hain kaikkille.
Ostin 2 vuotta sitten ja silloin olivat muistaakseni 29€/puku. Tyttö oli vielä niin pieni, että housut kestivät hyvinä hieman pidempään, mutta poika sai normaaleissa pihaleikeissä puvun (varsinkin housut) parissa viikossa aivan järkyttävän näköiseksi.
Niihin tarraa lika kuin tauti. Mä väitän olevani keskivertoa "parempi" pyykinpesijä. Meidän lasten vaatteissa ei ole tahran tahraa ja halvemmissakin vaatteissa värit säilyvät vuosia. Kaikki olen saanut puhtaiksi, paitsi nuo Ticketin puvut. Lika ei vaan lähde millään konstilla. Aivan järkyttävän näköiset "puhtaanakin".
Mä jätän ne puvut ostamatta ja jätän muiden riesaksi.
on parempi.
Mutta sekin vaan Reima eikä reimatec, eli vettä ei kyllä kestä.
Ei se ticket mikään NIIN ihmeellinen ole, ihan kivoja värejä vaan,jos väreistä tykkää.
Ei kannata yleistää kaikkea mitä täältä lukee,
mulle ainakin ihan sama mitä siinä puvussa lukee,
mutta tuo 40e kuitenkin aika halpa 2-osaisesta puvusta ja jos housut hajoo niin takki on kuitenkin tosi käyttökelpoinen.
täällä on ilmeisesti edelleen Reima mammat vs. Ticket mammat. Ihan naurettavaa.
Jokainen ostaa mitä haluaa.