Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehet piikittelevät, jos on itsevarmuutta ja tykkää ulkonäöstä huolehtimisesta?

Vierailija
28.06.2022 |

Olen kolmekymppinen nainen, elänyt tosi tasapainoista elämää viime aikoina ja voi sanoa, että ollut tosi hyvä olo itsensä kanssa. Olen sinkku ja täysin normaalipainoinen, hoikka. Tykkään urheilla, en ole mikään salihirmu, mutta olosta näkyy heti positiivisuus jos urheilee ja siksi teen sitä. Tykkään katsoa, että hiukset on siististi, enkä meikkaa liikaa, mutta pidän huolen itsestäni, sheivaan ja mitä nyt kaikkea tällaista voi olla ja kyllä on tosi varma olo omassa kehossa. Nykyään saan huomiota, ennen kun olin epävarmempi en saanut liiaksi kommentteja ja sain olla rauhassa.

Nyt olen ruvennut saamaan piikittelevää kommenttia, kun tuntuu että olen - no, itsevarma omissa nahoissani. Milloin katson liikaa, milloin en anna tarpeeksi huomiota, milloin hymyilen liikaa, milloin laittaudun tai pukeudun liian hienosti, milloin on liikaa huulipunaa ravintolassa (usein ainoa meikkini, en edes omista luomivärejä tms). Kommentit joskus ovat todella yksityiskohtiin tarttuvia ja negatiivisia. Ja oikeasti on hyvä olo itsellä, en tosiaan ajattele olevani ylimielinen tai liian laittautunut. Näinkö tämä menee, että kun on itsetunto kohdillaan saa tällaisia kommentteja vastakkaiselta sukupuolelta?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on hyvä olo itsellä ja olet itsevarma niin kuin sanot, mikä on probleema? Saahan niille sanoa sanoja takaisinkin?

Vierailija
2/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne on vaan ne miehet joiden oma itsetunto kohoaa vain sillä että mollaa muita. Oikeasti hyväitsetuntoinen mies ei piikittele, ei willä ole tarvetta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa oudolta. Nämä miehet varmaankin epävarmoja itsestään.

Vierailija
4/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne on epävarmoja. Niitä vtuttaa, kun painivat eri sarjoissa. Eikä heillä ole mahdollisuutta saada sinua.

Vierailija
5/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kateus. Työkaverini on juuri tuollainen. Vaimonsa ei harrasta liikuntaa, pidä itsestään huolta eli ei ole haluttava kropan suhteen. Hänellä myös pikkulapsiarki vie voimia ja aikaa. Pukeudun ja harkitsen vaatteeni. Syön terveellisesti.Tästä kateellinen minulle työkaverimies.

Roikkuu vaimossaan vain rahan vuoksi. Pettää vaimoaan ja vaimo parka luulee miehensä olevan uskollinen.

Olen tämän miehen katkeruutta kohta kuunnellut tarpeeksi eli piikittelyä, kateutta siitä, että saan sinkkuna nauttia elämästäni sekä osaan sanoa myös ei. Itsekuria löytyy minulta myös.

Alkaa riittää käytöksensä, kuin kakara !

aion pian hänelle näyttää mistä kana pissii.

Vierailija
6/6 |
28.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap on oikeassa. Kun olin laiha ja oikeasti todella kaunis, sain jatkuvasti kuulla miehiltä piikittelyjä ja ilkeyksiä. Ihan suoraa haukkumista ja sellaista, että joku venyovieras mies tivasi ihan yhtäkkiä, miksi näytän niin vihaiselta ja että åitäisi hymyillä enemmän jne. Kun lihoin ja lopetin ulkonäöstä huolehtimisen ja liikunnan, ne piikittelyt loppuivat täysin. Ilmeisesti tietyt naisia vihaavat miehet kokevat juurikin kauniit naiset uhkana.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan viisi