Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko ongelma, kun syön joka päivä vähän herkkuja?

Vierailija
19.06.2022 |

Olen normaalipainoinen ja terve. Syön monipuolisesti normaalia kotiruokaa, laitetaan itse ruokaa puolison kanssa. En napostele pitkin päivää, vaan on säännölliset ruoka-ajat.

Päivän aikana herkuttelen kahvin kanssa syömällä pienen määrän jotain hyvää, tyyliin jotain seuraavista:

-2 Domino-keksiä
-voisilmäpulla
-rivi suklaata suklaalevystä
-50 g irtokarkkeja
-pala itsetehtyä marjapiirakkaa
-2 lakupatukkaa

Onko ongelma, kun syön joka päivä vähän herkkuja? Olen normaalipainoinen ja en ahmi herkkuja kaksin käsin. Karkkipäivä, jolloin söisin vaikka ison pussillisen karkkia, ei ole mun juttu.

Kiinnostaisi kuulla myös muiden kokemuksia, jotka toimivat samalla tavalla. Onko paino pysynyt normaalina, vaikka ikää kertyy?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos pysyy kohtuudessa ja ei liho niin missä ongelma??

Vierailija
2/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei jos on säännölliset ruoka-ajat ja muu syödystä ruoasta on tavallista terveellistä ruokaa ruoka-aikoina ja pysyt normaalipainossa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä väliä sillä on, syökö herkkuja kerralla paljon vai vähän. Jos syöt pitkin viikkoa saman määrän herkkuja kuin joku karkkipäivänä, niin onko sillä merkitystä? Sama määrä kaloreita.

Vierailija
4/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jatka samaan malliin jos mitään haittoja ei ole ilmennyt.

Vierailija
5/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No onko se sulle ongelma? Sinähän sen parhaiten tiedät.

Vierailija
6/6 |
19.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ongelma ?

Kenelle?

Pitääkö kysyä muiden mielipide ensin ennenkuin jotain ns Hyvää syö?

Terv. Normaalipainoinen

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kahdeksan