Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vanhempani ovat niin pihejä, etteivät ikinä soita meille vaan edellyttävät, että me soitamme heille

Vierailija
02.02.2010 |

Jos soittavatkin niin vain lyhyesti, niin että ei ehdi vastaamaan vaan joutuu soittamaan takaisin. Silloinkin kyse täytyy olla jostain tärkeästä, suunnilleen että joku on kuollut. Ellen soita heillepäin, valittavat että minua ei kiinnosta heidän kuulumiset. Voi herran pieksut sentään - mitähän tähänkin sanoisi?! Muutama sentti yhteydenpitoon on liikaa. Miten pihiksi ihminen oikein voi tulla?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja minä olen pienillä tuloilla hoitovapaalla ja vanhempani hyvintoimeentulevia työelämässä vielä. Joten jos tässä kustannuksista aletaan puhua (mikä on tässä tapauksessa täysin naurettavaa) niin kummallakohan olisi paremmin varaa kustantaa ne puhelut? Aivan typerää säästämistä, kun minuutin puhelu maksaisi 2-6 senttiä!



No, minusta asia on niin, että jos yhteydenpito on noista parista sentistä kiinni niin olkoon sitten.

Vierailija
2/3 |
02.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

varsinkin kännykkään soittaminen on tosi kallista ja eivät siksi soita koskaan, jos ei oikeasti joku ole kuollut tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vanhemmat ihmiset muuttuvat piheimmiksi, mitä vanhemmaksi tulevat.

Mulla on rahaa sen verran että voin heille soitella ja siksi soitan enkä odota että äiti soittaa ja katsoo koko ajan kelloa.