Myyjät, jaksatteko huonosti käyttäytyviä ja nyrpeitä asiakkaita
miten on, miten jaksatte näitä naamanorsuntiedätte kyllä ihmisiä. Vali vali vali ja sitä rataa, tulevat oksentamaan päällenne omaa huonoa oloaan. Yleensä näillä on rumat silmälasit, harmaahiiri naama ja rumat vaatteet, eli suomeksi ovat rumia ihmisiä.
Kommentit (11)
Ajattelen itsekseen nyrpeiden kohdalla että haista vee tai hp.
Huonosti jaksan. Olen toipumassa uupumuksesta ja masennuksesta, yritän kuitenkin rakentaa taas sitä suojamuuria. En vain lakkaa ihmettelenästä, kuinka paljon huonokäytöksisiä ihmisiä on. Ja tyhmiä, siis todella.. aargh.
Joo. En jaksa ottaa stressiä jonkun huonosta käytöksestä.
Joskus aiemmin saatoin loukkaantua, panikoitua, suuttua tai nolostua mutta nyt on nähty jo niin paljon kaikenlaisia asiakaskohtaamisia etten ota niistä enää itseeni.
Ja olen huomannut että asiakaskin rauhoittuu nopeammin kun en peilaa hänen käytöstään ja kiihdy itsekin.
Pakko niitä on jaksaa jos haluaa olla töissä. Aikoinaan kun olin kassalla niin tuli nähtyä kaikkea. Kerran jouduin soittamaan poliisitkin kun iäkäs nainen sai raivokohtauksen kun 10senttiä halvempi tupakkapaperi oli loppunut. Eipä noita tilanteita voi jäädä kelailemaan vaan jatkaa eteenpäin.
Työkamujen kanssa haukutaan kaikki urpot valittajat, huutajat ja muuten vaan hullut. Saadaan hyvät naurut porukalla kaiken maailman kilipäistä.
vali vali ruiku ruiku. siitä teille maksetaan. ei työstä maksettaisi, jos se olisi kivaa ja asiakkaat olisivat ihania
Liikaa proteiinia ja kaloreitakin suurimmalle osalle laihduttajista. Jos mennään suositellulla 500kalorin vajeella pitäisi päiväkulutus olla 2655kcal luokkaa.
Rasva 54g
Proteiini 190g
Hiilih. 220 g
Energia 2 155kcal
Olen puhelinmyyjä. Hankalat asiakkaat hoidan erityislempeydellä ja pumpulihansikkain. Olen tottunut siihen, että minulle sanotaan ei. Aika monesti kuitenkin juttelutuokion jälkeen jää molemmille hyvä mieli ja joskus syntyy kaupatkin. En tyrkytä ja on ihan ok, jos kauppaa ei synny
Jaksan kun painan nappia ja pääsen tilanteesta pois.Kahvitauolle tai WC itkemään,Toinen tuuraa hetken minua. Työtä se on tehtävä ,työ se on kuin mutkin työt.Kun kantti ei annan periksi toimentulotuki luukulle ja muta duunia ei saatavilla.
Vierailija kirjoitti:
Olen puhelinmyyjä. Hankalat asiakkaat hoidan erityislempeydellä ja pumpulihansikkain. Olen tottunut siihen, että minulle sanotaan ei. Aika monesti kuitenkin juttelutuokion jälkeen jää molemmille hyvä mieli ja joskus syntyy kaupatkin. En tyrkytä ja on ihan ok, jos kauppaa ei synny
Osite ja numero tietoni estetty, maistrattissa kielto niiden antaminen kenelkään.En mitään muta siedä kun riivaavat puhelinmyyjät.Lehdet saa ilmaisiksi lukea kirjastot ,asukastalot ym.
jaksatteko ja jos niin miten