Tulisitko toimeen ilman sähköpostia?
Kommentit (9)
No jaa nytkin olen esim. eilen viestitellyt isännöitsijän kanssa. Mieluumminhan nuo kirjallisena hoitaa niin on dokumentit jäljellä kuka on sanonut ja mitä jos jotain seurauksia tulee.
Suljin tässä joitakin päiviä sitten luukun. Nyt ei ole ollenkaan sähköpostia. En mielelläni tee uutta johonkin toiseen palveluun. Ainakaan vielä ei ole ollut tarvettakaan.
Sähköposti on pääasiallinen yhteydenpitotapani moniin ihmisiin, joten hankalaksi voisi mennä, jos sitä ei olisi käytettävissä.
En tulisi ilman toimeen. Melkein kaikki laskut tulevat sähköpostiin. Ja kaikkea muuta mitä on ollut mahdollista valita sähköposti viestit turhan paperiroskan sijaan. Netti tilauksiin ja mahdollisiin reklamaatioihin, joita on ollut harvoin, tarvitsen sähköpostia yms. asiointiin.
Nettitunnuksina sp-osoite on kätevä. Muuten en juurikaan tartte.
En tulisi toimeen. Työ on tietysti ihan oma lukunsa, olisi ihan mahdottomuus hoitaa kaikki asiat soittamalla tai kirjepostilla, mutta en kyllä pärjäisi vapaa-ajallakaan. Pikaviestimet (WA, msg ym) eivät sovi kaikkiin asioihin enkä puhelinnumeroani edes jakaisi kenelle tahansa.
Vierailija kirjoitti:
TÄdeille tärkeintä on käteinen raha, lankapuhelin ja kirjaston kirjat (self help).
Ja sinulle meidän tätien huomio.
Tulisin. Muut tahot sitä vaatii niin pakko olla.