Miten pukeudutte?
Kiinnostaa tietää! Pidän suurimmaksi osaksi vaatteita, jotka tuntuvat mukavilta päällä. Ne myös sattuu sulamaan massaan, en erotu liiaksi joukosta. Kuitenkin mulla on pari lemppari vaatekappaletta, joita en kehtaa käyttää ihmistenilmoilla vaikka rakastan niitä, koska ne erottuu liian hyvin joukosta! Oon liian nolo ja ahdistun ylimääräsestä huomiosta.. Jos sitä tästä rohkaistus pakottamalla kesällä niitäkin vaatteita pitämään :D
Kommentit (5)
Pukeudu vaan niinkuin haluat. Jos tarkoitat värikkäitä vaatteita niin et sinä niillä mitään ylimääräistä huomiota saa. (Moni suomalainen pukeutuu mustaan koska pelkää värejä)
Vierailija kirjoitti:
Pukeudu vaan niinkuin haluat. Jos tarkoitat värikkäitä vaatteita niin et sinä niillä mitään ylimääräistä huomiota saa. (Moni suomalainen pukeutuu mustaan koska pelkää värejä)
Musta on ollut munkin suojavärinä silloin nuorempana, mutta nykyisin kaikki syksyiset värit menee. Ja joo, ne mun lempparit on vähän värikkäämpiä ja myös erimallisia kuin suurin osa vastaavista tuotteista. Yritänkin nyt kesällä oppia pitämään niitä välittämättä muiden mielipiteistä :)
Mukavuus edellä. Katson kuitenkin että asukokonaisuus näyttää suht järkevältä, eli että vaatteet sopivat keskenään yhteen.
En voisi kuvitellakaan käyttäväni korkkareita tai vartalonmyötäisiä yläosia. Todella epämiellyttäviä päällä.
Pukeudun miten haluan. Nanson paidoista emp:n rock vaatteisiin.
Halvimmat vaatteet tokmannista on päällä. T paitoja ja verkkareita pääasiassa
Elämää kannattaa elää eikä valittaa joka asiasta