Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te joilla on vanhempi mies, pitikö miehesi sinua prinsessanaan

Vierailija
10.02.2010 |

ja piditkö siitä? Ainakin meillä suhteen alkuvaiheessa ikäeromme huomasi selvästi. Minä tykkäsin siitä että oli ihan oikea mies eikä mikään poikanen. Itse olin kyllä jo täysi-ikäinen. Mies oli kyllä aluksi pelännyt lähestyä minua kun pelkäsi että olen alaikäinen. lähetti kaverinsa kysymään ikääni ;). Mies ei puolestaan odottanut minulta mitään, että olisin osannut mitään asioita vielä siinä iässä kun olin niin nuori. Oli kiva kun hän opetti kaikki kotityöt ja opetti laittamaan ruokaa ja kaikki muutkin jutut :) Kotona minun ei ollut koskaan tarvinnut tehdä mitään. Ei tarvitse kyllä vieläkään. Mies hoitaa vielä pääasiassa kotityöt.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tekee ja hoitaa ja passaa :D

Vierailija
2/6 |
10.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opetettu kotona jo naisten ja miesten työt.

Mutta itsepä otin ja tiesin ottaessani millainen on. Muut hyvät asiat kompensoivat tuota, ei esim. käytä alkoa juurikaan eikä harrasta muutenkaan mitään kallista vaan kaiken tekee perheensä eteen. Mutta prinsessa en oo ollut koskaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
11.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän ole ihan yksitäisen pariskunnan valinnoista kyse eikä ikäerosta.

Vierailija
4/6 |
11.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka pitää mua kuningattarenaan:) Palvoo ja hellii kaikin tavoin - ja nuorempana jaksaakin vielä hyvin;) Ehdottomasti parempi näin päin!!

Vierailija
5/6 |
11.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja pitää mua prinsessanaan. Mun ei tarvitse tehdä kotona yhtään mitään. Tai siis laitan ruokaa, koska haluan, mutta siivous ja pyykkäys on ulkoistettu. Tosin asumme ulkomailla, joten palvelut halpoja.



Mies hemmottelee mua kaiken aikaa. Ostelee pienempiä ja suurempia lahjoja joka päivä. Välillä ihan ahdistaa, ja olen sanonut monesti, että rakkaus riittää. Mutta minkäs teet, kun toinen haluaa helliä kaikin tavoin. Mä en kyllä osannut aavistakaan, että elämä vois olla näin ihanaa!



Mieheni on ehdottomasti romanttisempi kuin oman ikäiseni miehet. Osaa arvostaa rakkautta eri tavalla, ego on kohdallaan, samoin talous ;).Ihanaa kun ei tarvi murehtia laskuista ja toimeentulosta. Voi olla vaan ja odottaa milloin jälkikasvu antaa merkkiä tulostaan. Ja sen jälkeenkin voi olla hyvällä omallatunnolla kotona lasten kanssa. Mä nautin!

Vierailija
6/6 |
11.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tehdä kuten tykkää, mutta kun oikein aloin pohtimaan, miltä tuntuisi olla jonkun miehen prinsessana, niin huomasin, että ajatus tuntuis musta hirveän ahdistavalta.



Mutta nauttikaa te, kelle se sopii!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kaksi