Tainnutusase - Blanket Jackson vaarassa
Miksi Jeremainen poika asuu mumminsa luona, eikö mummilla ole riittävästi työtä Michaelin kolmessa lapsessa. Toki tiedän että heillä on palveluskuntaa mutta silti.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2020155
13-vuotias tilasi tainnutusaseen Michael Jacksonin taloon
03.03.2010 09:30
Lastensuojeluviranomaiset vierailivat Michael Jacksonin Encinon huvilassa, kun he saivat kuulla talossa olevasta tainnutusaseesta, kertoo TMZ.
Se on oli tilannut netistä Jermaine Jacksonin 13-vuotias Jaafar-poika.
Isoäiti Katherine Jacksonin lakimies Adam Streisand kertoi TMZ:lle, että Katherine piti huolta aseesta ja lukitsi sen kaappiin.
Streisandin mukaan kukaan lapsista ei pitänyt asetta kädessään. Joidenkin lähteiden mukaan lapset käyttivät asetta talossa ja Michael Jacksonin poika Blanket oli tarkoitettu kohde.
Talossa asuvat Michael Jacksonin kolme lasta serkkujensa kanssa.
Lastensuojeluviranomaiset haastattelivat Enricossa Katherinea ja lapsia. He pitävät tilannetta "erittäin vakavana".
IS
kadonneet jo varmaan pari sukupolvea sitten.