Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten olette selvinneet erosta vauvavuotena?

Vierailija
18.04.2022 |

Meillä on yksi lapsi, vielä alle vuoden. Mieheni vihaa minua, kohtelee huonosti ja riitelemme lähes päivittäin... En kestä enää. Erokaan ei tule olemaan helppo, koska hän on kostonhaluinen. Minä vain haluaisin kaikille hyvää ja lapselleni isänsä kanssa mahdollisimman hyvän ja läheisen suhteen.

Onko muut täällä eronneet pienen lapsen kanssa? Miten olette selvinneet? Miten olette jakaneet huoltajuuden?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvin selvisin koska sain vauvasta voimaa ja iloa. Isänsä alkoholisti joten en antanut pientä lasta yökylään. Päivisin hoiti ja tapasi ja hyvin meni.

Vauva on kohta 19. Kaikki meni paremmin kuin osasin kuvitella. Esim taloudellisesti pärjäsin yksin paljon paremmin ( ei tukia, sain hyvän työn ). Enpä ole katunut hetkeäkään. Toki sitä kadun kun tein lapsen väärän miehen kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi neljä