Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minulla on ollut elämäni aikana kenties jotakuinkin 300 vainoajaa

Vierailija
08.04.2022 |

Niin. Kolme sataa vainoajaa. Tai kun niitä on ollut noin tajuttoman paljon niin onhan se tietysti tosi vaikea arvioida kovin tarkkaan. Joka tapauksessa selvästi paljon yli 100. Kenties jotain 200 - 500.
Erikoista on se että minä olen todella tylsä, siis myös monien vainoajieni mielestä suorastaan uskomattoman tylsä. Joten jos minä olen tylsä niin miksi ihmiset ovat niin kiinnostuneita minusta? Eikös heidän pitäisi olla kiinnostuneita pikemminkin kiinnostavista ihmisistä? Outoa, että he kiinnittävät niin paljon huomiota ihmiseen jossa ei ole mitään huomion arvoista. Vainoajat ovat omituisia.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Johan pomppas!

Vierailija
2/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovatko reaalimaailman olentoja vai ihan mielikuvitusolentoja?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovatko kaikki vainoajasi ihmisiä? Vai vainoaako sinua myös esim. hyttyset kesällä?

Kuinka moni näistä vainoajistasi työskentelee mielenterveyspalvelujen parissa?

Vierailija
4/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turhaan pilailette, ei se mitään kuvitelmaa ole että epäonnekkailla ihmisillä on satoja vainoajia. Esim tässä video joka näyttää miten tuollainen joukko-/massavainoaminen pääsee yhdessä silmänräpäyksessä hetkessä helposti syntymään kun yhteiskunnassamme elää jättimäiset määrät erittäin vihamielisiä ja väkivaltaisia ihmisiä ja kun poliisit jättävät työnsä tekemättä eli eivät suojele kansalaisia väkivallantekijöiltä:

Video kertoo siitä miten sanomalehti julkaisi seksuaaalirikollisten nimiä ja kuvia. Verenhimoiset laista ja yhteiskuntajärjestyksestä piittaamattomat velvollisuudentunnottomat lynkkausmieliset ihmiset eli barbaarit tai huligaanit lähtivät suurina joukkoina etsimään niitä rikollisia. He kävivät myös väärien ihmisten kimppuun, täysin viattomien ihmisten kimppuun. Videon kohdassa 3.30 on illalla massiivinen väkijoukko, siis ainakin 100 ihmistä, jonkin asuintalon ulkopuolella huutelemassa uhkauksia koska he uskovat että siinä talossa kenties asuu rikollinen.

No, jos tuollainen rikollisten huligaanien joukko on talosi ulkopuolella yhtenä iltana niin se ei ole vielä vainoamista. Mutta kun niitä huligaaneja on ainakin 100 niin suurella todennäköisyydellä osa heistä ei jätä tuota sinun kimppuun käymistä yhteen iltaan. Osa heistä palaa paikalle myöhemminkin, tahtoo nähdä sinut keskellä kirkasta päivää, katselee sivummalta, yrittää tehdä sinusta jotain havaintoja, tahtoo saada sinusta selville jotain, yrittää vakoilla, tahtoo päästä käsiksi sinuun ja postiisi ja sähköpostiisi ja puhelimeesi ja terveystietoihisi ja...

Niin: osa laista piittaamattomista huligaaneista ei jätä sinun häiritsemistäsi yhteen iltaan, vaan tahtoo jatkaa sitä loputtomiin. Tulevat aina vain paikalle, kotisi lähettyville, tarkkailemaan, vakoilemaan, uhkailemaan, mustamaalaamaan, rikkomaan paikkoja, tekemään väkivaltaa,... se on vainoamista.

Jos sinulla on vähänkin huono säkä niin yhden hölmön lehtijutun takia sadat huligaanit saattavat tulla kotisi ulkopuolelle huutelemaan yhtenä iltana. Ja jos sinulla on vielä vähän sitäkin huonompi säkä, niin sadat huligaanit saattavat siitä eteenpäin seurata elämääsi vuosikausien ajan. Elä siinä sitten sitä omaa elämääsi rauhallisin mielin turvassa normaaliin tapaan, kun minä hyvänsä iltana saattaa lentää kiviä ja polttopulloja ikkunasi läpi.

Eihän tuossa huligaanien toiminnassa mitään järkeä ole, aivan mielisairasta toimintaa, psykoottista. Mutta eiväthän huligaanit mistään järjestä piittaa. He vain haluavat verta. Jos he eivät todellisten rikollisten verta saa niin he tahtovat ihan kenen hyvänsä muun verta. Sinun, minun, ihan kenen vain. Veren makuun päästyään he tahtovat lisää.

Vierailija
5/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ovatko kaikki vainoajasi ihmisiä? Vai vainoaako sinua myös esim. hyttyset kesällä?

Kuinka moni näistä vainoajistasi työskentelee mielenterveyspalvelujen parissa?

Mielenterveystyöntekijöistä en mitään tiedä mutta poliiseista tiedän. Jos sinä olet koskaan mitään uutisia nähnyt niin sinäkin tiedät. Yhdysvallat on tästä kuuluisin esimerkki mutta samaa tapahtuu muissakin maissa. Poliisit ottavat kohteeksi melkein kenet hyvänsä ja sitä ihmistä sitten häiriköidään vuosien ajan, häntä käydään vähän jututtamassa ja tarkkailemassa kymmeniä kertoja. Se on poliisien harrastamaa vainoamista. Siis viranomaisten harjoittamaa. Ja jos yhdet viranomaiset eli poliisit sitä harrastavat niin ehkä muutkin viranomaiset saattavat siihen osallistua eli kenties sitten ne sinun mainitsemat mielenterveystyöntekijät tai ties ketkä.

Tai no, käsittääkseni ne on mielenterveystyöntekijöiden sijaan enimmäkseen sosiaalityöntekijät jotka tekevät poliisien kanssa tuossa yhteistyötä. Siis miten poliisit ja sosiaalityöntekijät yhteistyössä harrastavat esimerkiksi kodittomien vainoamista. Etsivät kodittomia ja kun heitä löytävät niin palaavat loputtoman monta kertaa heidän luokseen, eivät jätä heitä rauhaan vaan yrittävät väkisin pakottaa heidät joko vankilaan tai jonkinlaiseen sosiaaliviranomaisten pyörittämään laitokseen. Yhdysvallat (Kalifornia, Los Angeles) on tuosta taas kuuluisin esimerkki, mutta yllättäen tuota tasan samaa tapahtuu myös kehittymättömissä köyhissä maissa missä viranomaisilla ei hirveästi resursseja ole eli esim Filippiineillä. Siellä diktaaattoripresidentti Duterte on luvannut puhdistaa maan kaikesta saaastasta kuten huuumeista joita vastaan hän on julistanut sodan, ja myös kodittomista joita hän yrittää "auttaa". Siis siellä pääkaupungissa eli Manilassa kaupungin johtajien "ratkaisu" massiiviiseen kodittomuuteen on se että poliisit käyvät pidättämässä kodittomia, vievät heidät "autettaviksi" sosiaaliviranomaisten laitoksiin, ja kun kodittomat heti seuraavana päivänä poistuvat niistä laitoksista niin sosiaaliviranomaiset ilmoittavat poliiseille, jolloin poliisit lähtevät taas niiden samojen kodittomien perään, taas pidättävät heidät ja vievät heidät takaisin niihin samoihin laitoksiin, joista ne kodittomat taas seuraavana päivänä poistuvat,... ja niin edelleen. Tuo on poliisien + sosiaalityöntekijöiden yhdessä harrastamaa vainoamista. Tuo loppuu vasta kun se koditon kuolee tai katoaa (pakenee henkensä edestä niin kauas etteivät viranomaiset häntä enää löydä) tai joutuu lukkojen taakse sellaiseen laitokseen josta ei pääse enää ikinä pois.

Vierailija
6/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko sulla paljon erilaisia sivupersoonia ja kaikki ei ole ihan reaalimaailmassa kiinni? Oletko hakenut apua itsellesi? Psykiatri voi tehdä diagnoosin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Onko sulla paljon erilaisia sivupersoonia ja kaikki ei ole ihan reaalimaailmassa kiinni? Oletko hakenut apua itsellesi? Psykiatri voi tehdä diagnoosin.

Traumaattiset lapsuuskokemukset voivat aiheuttaa mielen pirstoutumista, jolloin kuvittelee olevansa jokin muu tai päässä on monia eri persoonia. Voi olla jotain tuollaista ap:lla.

Vierailija
8/8 |
08.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Onko sulla paljon erilaisia sivupersoonia ja kaikki ei ole ihan reaalimaailmassa kiinni? Oletko hakenut apua itsellesi? Psykiatri voi tehdä diagnoosin.

Traumaattiset lapsuuskokemukset voivat aiheuttaa mielen pirstoutumista, jolloin kuvittelee olevansa jokin muu tai päässä on monia eri persoonia. Voi olla jotain tuollaista ap:lla.

Eli tavallaan jollain sivupersoonalla on vainoharhaisuutta?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kuusi