Asuuko joku/onko asunut Helsingin Vesalassa?
Kommentit (8)
entä appivanhemmat? vuokralla vai omassa?
appivanhemmat asuvat omassa rivarissa Vesalantiellä. Ei he ole koskaan mitään valittaneet, paitsi että joskus autosta on vedetty ikkunat sisään ja pihavalot varastettu puusta. Ei heillä ole levotonta, mutta tiedän, että kolmensadan metrin päässä on levotonta.
omistusasunnossa.Eivät ole häiriöistä omassa taloyhtiössään ainakaan valittaneet,mitä nyt kerran tai pari on pyykkituvasta hävinnyt lakana tms.
Me on asuttu täällä nyt lokakuusta 2009 lähtien. Me asutaan lähellä mellunmäen metroasemaa kaupungin asunnoissa ja täytyy kyllä sanoa, että tykkään asua täällä. Oon asunu kalliossa ja viikissä aikasemmin ja tää on kaikkein eniten "kodin" tuntuinen paikka. Onhan täällä jos minkänäköistä kulkijaa, mutta mitäs sitten?? Ei ne mun asuntoon sisälle tuu.
Nii ja 4kk vauvan kanssa asutaan.
Ihan kivaa seutua oli. Ei mitään häiriöitä.
Asun!