Mikä tuo juttu Tuomiojan pakotevastaisuudesta 2014 on
Onko siinä jotain perää vai onko vain virolaisten syytös? Jos on perää, miksei siitä ole aiemmin uutisoitu?
Kommentit (7)
On uutisoitu. Pakotteita vastusti myös muut Suomessa, esim. Soini persujen ulkoministerinä ja kepulaiset. Pelkäsivät maataloustuotteiden Venäjän viennin puolesta.
Nämä kytkökset pitäisi nyt penkoa ihan perinpohjin. Onko Tuomioja saanut venäläistä rahaa?
Suomessa tulee julkaista kaikkien ryxzämielisten poliittisten toimijoiden nimet. Heinäluoman, Lipposen, Tuomiojan, Halosen ja Väyrysen toimet nyt tietävät kaikki, mutta kuinka pitkä on se lista, jossa mainitaan koko joukko?
Niin kauan kuin suomalaiset eivät saa tästä asiasta totuudenmukaista tietoa, meillä vallitsee sensuuri.
Persut on edeleen Kremlin talutusnuorassa, nostaneet vain rivikansanedustaja Halla-ahon länkyttämään paskaa twitterissä ja muut jatkavat tuhotyötään suomalaisten pään menoksi.
Demari