Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Korona-etäilyn vaikutuksia: väsyttekö ihmisiin nopeammin?

Ohis100
08.03.2022 |

Kun pari vuotta on enemmän hissutellut omissa oloissaan ja perhen kesken niin nyt väsyy nopeammin esim. töissä kun näkee paljon ihmisiä. Tulee ihan sellainen fyysinen uupumus. Onko muilla samaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun ei tee enää mieli edes mennä tilaisuuksiin, joissa on paljon ihmisiä. Ei minkään tartuntavaaran takia, vaan ei vaan enää oikein jaksa olla ihmisten seurassa. Ennen etäilyä olin ahkera kulttuurin harrastaja, kävin keikoilla, teatterissa, elokuvissa ja niin edelleen, eli iso muutos entiseen.

Vierailija
2/3 |
08.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavallaan. Olen tehnyt etätöitä jo 9 vuotta. Ennen etätöitä en yleensä työpäivän jälkeen jaksanut tavata ketään. En edes pitää yhteyttä kehenkään. Halusin vain olla rauhassa. Kun aloin tehdä etätöitä ja sain päivät olla rauhassa, jaksoin taas olla muidenkin kanssa tekemisissä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi yksi