Kumman naisen ottaisit mieluummin?
1. Kauniit kasvonpiirteet, kauniit silmät, hyvämuotoinen vartalo, hoikka, pitkät paksut hiukset, mutta todella huono ja ruma iho kauttaaltaan, punoitusta, arpia, luomia, jaloissa suonikohjuja
2. Rumat kasvonpiirteet, pienet silmät, rumasti muodostunut vartalo, mm iso maha, lihavuus, lyhyet ohuet hiukset, mutta täydellisen kaunis virheetön, tasainen iho kauttaaltaan sekä kasvoissa että vartalossa
Luonteet yhtä hyvät.
Kommentit (9)
Vaihtoehto 2 voi laihduttaa ja muokata kroppaa salilla. Ihoa ei voi vaihtaa.
Harrastaisitko ennemmin HannaSmithin vai SeijaPaasosen kanssa ??
Pukeutumisella voi korostaa hyviä puolia ja vetää huomiota kauniiseen ihoon, mm. avonaiset kaula-aukot, mutta rumaa ihoa on vaikea peittää.
Vierailija kirjoitti:
Vaihtoehto 2 voi laihduttaa ja muokata kroppaa salilla. Ihoa ei voi vaihtaa.
Joo, mutta se on silti ruma hyvällä iholla. Vartalon piirteetkään ei muutu laihduttamalla. Ne on ja pysyy.
Pienet silmät ei ole minusta rumia, eikä ohuet hiukset haittaa lainkaan. Läski on iso turn-off
En kumpaakaan esittämäsi ehdotusta. Katso miehessä hiukset, hampaat ja jalkineet. Vaateet vain puhtaat.Täyty katsoa minun puhuessa ja älypuhelin on taskussa äänetön kun kohtaa minut.Lopussa siihen ratkaisee se katse ja että tuntee heti on yhteistä kemiaa.Unohtamatta tuoksuu miehen hajuvedelle,vie jalat alta.
Aika hauska kysymys, ensin ajattelin että taas tätä samaa paska mutta tää on ihan hyvä kysymys!
Olen todennut, että henk koht kumppanini pitää olla riittävän hyvännäköinen, jotta pitkässäkin suhteessa jaksan olla vain hänestä kiinnostunut eikä ruoho aidan takana ala houkuttelemaan (pinnallista joo mutta totta) ja tietysti luonteen pitää olla sopiva, vaikka olisi sitten kuinka kaunis, niin typerää tai ilkeää tai älyllisesti vetelää ihmistä en myöskään jaksaisi kauaa.
Pisamat on minusta erittäin seksikkäät. Sopivassa paikassa olevat luometkin voi olla ihan nätit. Punotusta, arpia ja kohjuja voi hoitaa, samoin luomia leikata... Sanoisin, että tietyllä tasolla noita ihovirheitä en ehkä huomioisi, mutta siis jos nyt olisi silmiinpistävästi "vammautunut" iho, niin en ehkä olisi kiinnostunut tutustumaan romattisessa mielessä. Jos tutustuisin muussa mielessä ensin, niin voi toki olla että ihastuisin, ja sillon mikään noista ei haittaisi.
Pakko sanoa, että noista kakkostyypin naisista en kinnostu romanttisessa mielessä, en sillonkaan vaikka olisi kuinka mukava ja kiva. Siinä on vaan joku juttu-mun pitää kokea joku fyysinen vetovoima jotta voin kiinnostua romanttisessa mielessä, noi hiukset ja hyvä vartalo ja kauniit kasvonpiirteet voi saada sen aikaan helposti vaikka ihossa olisi sanomista.
Yksin on hyvä olla, mutta noista eka