Se on nyt sitten kevät.
Kommentit (13)
Salmiakkia, kiitos💕
Ihana lakanapyykki kuivui ulkosalla tänään
Joo, heti huomaa että on kevät kun aurinko paistaa ja allergiaoireet alkaa tulla. Tänään väsyttänyt ja kutittanut nenää.
Aivan ihana valoisaa,aurinko paistaa ja kasvot päivetyy. Ilolla ulkoilua,kun on joa sälle jalkineet ja vaateet.Nytkin lähtee 3e kpl. kaikki UFF-likeistä.Joten rahasta ei kinni ja kierätys aina kanataa. Myös tyhjentää kaapeja,uusien tilalle.Oli se mitä tahansa :Uff,Vida, Pelastusareja,Punanen kontti. Piristä!Itse vein Vidaan pusilisen hyviä vaateita.Meno paluumatka jalan oli yht. 10 km. Kunto kasvaa samalla. En ostanut mitään.Kuin S-kaupasta neilikka kimpun vaasini. Palkitsin itseni kierätin ,mutta en ostanut mitään tilalle kaapeihin,kuin neilikat pöydälle!
Piereskellen kevättä kohti. Prööt prötsst!!!!
Eilen lensi joutsenia yli. Vähän aikaista?
Vasta kuukauden päästä.
Kevät: huhti- ja toukokuu
Kesä: kesä-, heinä- ja elokuu
Syksy: syys- ja lokakuu
Talvi: marras-, joulu-, tammi, helmi- ja maaliskuu
tietäjä
Joku oli nähnyt eilen yhden joutsenen tunnetulla lintujärvellä.
Meillä kävi tänään naapurin kissa nuuskimassa puuvajan seinustaa ja makasi hetken puskan takana tuijottamassa lintulautaa, vaikka maa on lumen peittämä.
Ei sen kummempia kevään merkkejä.
Aamulla varhain oli aurinkoista, mutta sitten taivas peittyi pilvimassaan.
Asun keskellä Ruotsia.
Joutsenia on jo sulavesissä. Ensimmäiset parit tulevat varhain.
missä sulavesissä? Siellä on vielä melkein metri jäätä
Vierailija kirjoitti:
missä sulavesissä? Siellä on vielä melkein metri jäätä
Virtapaikoissa laajat sulat
Käytkö Hakaniemen rantaa?