Vallanvaihto
Meidän kaveriryhmässä tapahtui pakotettu vallanvaihto. Itsensä alisteiseen tai jotenkin heikompaan asemaan kokeva ihminen on kiusannut ryhmän vahvaa ihmistä tosi monta vuotta. Hän on yhteydessä paljon entisen kotipaikkakunnan ihmisiin ja levittää juoruja.
Kommentit (15)
Hän tunkee itseään vahvan ihmisen mukana kaikenlaiseen seuraan.
Oikein katkera pahansisuinen ihminen.
Hän kokee että hän ei ole saanut jotain samoja asioita mitä se toinen. Tosi katkera.
Hän on käyttänyt kaiken aikansa myöhemmässä elämässä että saa vallan siihen ns vahvaan ihmiseen. Hän selittelee kaikenlaista tarinaa minne milloinkin ja jakaa valokuvia ja kaikkea.
Hän haluaa sen ihmisen jotenkin valtaansa. Hän saattaa kirjoittaa solvauksia satoja viikossa. Hän on luikerrellut kaikenlaisiin porukoihin ja urkkii niistä asioita ja levittä ne kaikille.
Ai teillä on joku kanojen nokkimisryhmä?
Hänen käytös on niin järjestelmällistä ja laskelmoivaa että kyseessä on mielen häiriö.
Ei ole sellainen. Ryhmä oli järkevä.
Hän on kokenut jotain heikkoutta tai heikommuutta suhteessa ns vahvaan ihmiseen. Purnaaminen sisäänpäin aiheuttaa järjettömän käyttäytymisen. Ihmiset eivät ole riidelleet.
Hän haluaa saada vallan siihen ihmiseen keinolla millä hyvänsä.
Hän on paljon yhteydessä sen ihmisen tunteviin ihmisiin ja pilaa mainetta niin paljon kuin pystyy. Ei lopeta
Älä huoli. Olen katkaissut välit jo häneen ja ottanut uuden alun. Kyllä minä selviän. Tiedän itse, että olen hyvä ihminen ja annan muiden huomata sen.
Kaikki keinot on valtataistelussa sallittuja. Kysy vaikka Putinilta.
Hän on ilmeisesti kokenut itsensä heikommaksi ihmiseksi, saavansa erilaista kohtelua tai muuta mitä ne vahva ihminen. Häntä ei ole kohdeltu ryhmässä koskaan huonosti. Hän on varmaan purnannut mielessään kaikki vuodet jotain ihmeellistä.