Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kanadan maalivahdin torjuntaprosentti: 97

Vierailija
07.02.2022 |

Kissanhoitajan maalivahdin 80%

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä olis hävinneet rätykänkin kanssa mutta ei joutuneet vitsiksi

Rätykkä on lepakko

Vierailija
2/3 |
07.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuohan on huono prosentti jos vertaa av naisiin. Torjuntaprosentti miesten ehdotuksiin on ainakin 99 %. Seksiä sisältäviin ehdotuksiin av naisten torjuntaprosentti on vielä suurempi. Lätkä on ihan jees. Enkä todellakaan puhu jääkiekosta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naisten jääkeikko: kaksi puoliammattilaisjoukkuetta, muutama parempi amatöörijoukkue ja sitten enemmän tai vähemmän luistelua osaavista kasattuja porukoita. Kun Suomen amatöörijoukkue pelaa puoliammattilaisia vastaan ei odotettava tulos (5-10 päästettyä maalia ja 0-2 tehtyä maalia) ole vain maalivahdin vika. Amatöörijoukkueella on tasoisensa maalivahti, eikä lähes pouoliammattilaistasoinen maalivahti muuttaisi paljoa lopputulosta. Naiskiekossa ilmeisesti maalivahtien toimintaa auttavien puolustajien homma on vielä hankalampi kuin miesten kiekossa, sillä miesten kiekossa käsketään keskittymään enemmän pelaajaan kuin kiekkoon.

Suomen mahdollisuudet naisten jääkiekossa sijoille 1-2 on hyvin heikot, mutta on monissa muissakin joukkuelajeissa, sekä naisissa että miehissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kolme