En ole demari, mutta kokoomus/porvarius ja terveysasiat eivät sovi yhteen: koronapassia mietitään työpaikoille
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tyopaikoille-koronapassi-ehdotus-on…
Työnantajapuoli puoltaa, työntekijäjärjestöt vastustavat.
En ole demari enkä Vih_reä, enkä va_suri. Demarit ovat vielä aavistuksen verran perinteisen, suomalaisen vapauden puolella.
Kylmää kyytiä tulee vuoden päästä, jos ja kun Kokoomus voittaa eduskuntavaalit. Silloin ei pääse p*skallekaan ilman passia. :(
Puhumattakaan pörssiyhtiöistä sotepuolella jotka kurjistavat työntekijöiden ja asiakkaiden oloja: Atrendo, Esperi, jne.
Kommentit (6)
Kokoomuslaiset nuolkoon jarrutusjäljet WC-pöntöstäni. En ota ikinä koronarokotetta.
Ketkä ovat eniten painostamassa passia kaikille? Kokoomus, Sitra, MaRa, EK.
Nuorena ihailin Kokoomusta: isänmaallinen, siistien ja työtätekevien ihmisten pappispuolue, tervehenkinen puolue joka tuki yrittäjyyttä.
Nyt kun se on globalisoitunut, niin siitä on tullut hirviö. Pörssiyhtiöiden suosija ihmisten hyvinvoinnin kustannuksella, tehokkuuden vaatija, elektronisen kontrolloinnin mestari.
Kokoomus on ollut piloilla jo pari vuosikymmentä. Entisestä "tavallisen" kapitalistisesta puolueesta on tullut globalistinen.
Mä en ymmärrä tässä tilanteessa tuota passipainostusta. Silloin kun se otettiin käyttöön, se sai aikaan räjähdysmäisen tartuntojen leviämisen, kun rokotetut sairastui ja levitti virusta. Passi otettiin pois käytöstä kun tilanne meni niin pahaksi.
Nyt hitto vie rokotettu, oireeton, koronaa sairastava hoitaja voi mennä töihin, mutta terve rokottamaton ei. Kiva potilaille..
Nykyistet rokotteet ei estä tartuntoja, vähäksi aikaa suojaa ottajaansa vakavalta tautimuodolta. EMA ilmoitti jo toistuvien tehosteannosten heikentävän immuunivastetta. Ei mitään järkeä tässä.
Työnantajapuolella tietysti kokoomuslaisia vapa_amuurareita.
Heille raha ja kliininen kontrolli ovat kaikki kaikessa.