Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Runebergin torttu 3,50-4,50 kpl!

Vierailija
21.01.2022 |

Taitaa jäädä kansalliskirjailijan merkkipäivä viettämättä. Äänestän jaloillani itseni Lidliin. Kaksi muhkeaa, tuoretta hillomunkkia, 1 euro.

Kommentit (51)

Vierailija
1/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee ite. Kerro sit paljonko tuli hintaa kappaleelle. :)

Vierailija
2/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lidlin runebergin torttu on kylläkin 3.29e

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan hyvä että epäterveelliset tortut ovat kalliita, voisi laittaa vaikka nollan perään vielä.

Vierailija
4/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis todellakin 20,81 - 26,75 markkaa kappale! Ryöstöä!

Vierailija
5/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei pidä paikkaansa ainakaan marketeissa. Juuri ostin pakkauksen, jossa oli 2 torttua, hinta oli 3€+. Kalliitahan se siltikin on, toivottavasti on hyviä.

Vierailija
6/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Torttuhinnat oli erään aakkosmarkettiketjun tarjonnasta, tarkemmin esim. 3,49.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne on kyllä niiiiiiiin hyviä.

Vierailija
8/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teenkin siksi itse. Kuudelle henkilölle x 2 torttua itse tulee saman hintaiseksi kuin yhden paketin ostaminen valmiita. Ja ovat paljon maistuvampiakin itse tekemällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Äänestän jaloillani itseni Lidliin. Kaksi muhkeaa, tuoretta hillomunkkia, 1 euro.

Ei pidä mennä kahvilaan Runegergin trttua syömään, kaupasta saa halvemmalla. Ei välttämättä ihan samoja, mutta parhaimmillaan aika lähelle tai ylikin.

Vierailija kirjoitti:

Lidlin runebergin torttu on kylläkin 3.29e

Provokaattorihan kirjoittikin "hillomunkkia".

Vierailija
10/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kukaan tervepäinen edes tykkää moisista ällösokerileivoksista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ihan hyvä että epäterveelliset tortut ovat kalliita, voisi laittaa vaikka nollan perään vielä.

Minäpä teille terveellisen tortun näytän.

Riitta

Vierailija
12/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ihan hyvä että epäterveelliset tortut ovat kalliita, voisi laittaa vaikka nollan perään vielä.

Minäpä teille terveellisen tortun näytän.

Riitta

Hieman suolaisempi versio?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ei kukaan tervepäinen edes tykkää moisista ällösokerileivoksista.

En ole aikoihin maistanut, huomiselle aamukahville on varattuna pitkästä aikaa. Paha vaan, kun niissä kuulemma on merkittäviä eroja valmistajien välillä. Joku syönyt kehuu yhtä, toinen jotain toista. nyt ei kai ole ollut mitään vertailuakaan. Löytyykö linkkiä johonkin männävuotiseen vertailuun. Ei kai niiden reseptit päntöimenään muutu.

Vierailija
14/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ihan hyvä että epäterveelliset tortut ovat kalliita, voisi laittaa vaikka nollan perään vielä.

Minäpä teille terveellisen tortun näytän.

Riitta

Hieman suolaisempi versio?

Ehkä hieman. Mutta kyllä itse Runeberg tykkäsi kovasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ypp, hillomunkki.

Vierailija
16/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Lidlin runebergin torttu on kylläkin 3.29e

Eikö tuo ole 2-pakkauksen hinta?

Vierailija
17/51 |
21.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ypp, hillomunkki.

?

Vierailija
18/51 |
22.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan samat ihmiset ostaa näitä järjettömän hintaisia torttuja, jotka ihmettelee muissa ketjuissa että miten ruokaan menee niin paljon rahaa.

Vierailija
19/51 |
22.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eilen ostin paikallisesta leipomosta  Runebergin torttuja.

Hinta oli  1.80 euroa / kappale.

Ostin noita jo etukäteen, vaikka Runebrgin päivä onkin  vasta 5.helmikuuta.

Runebergin tortut ostun  perjantai-illan saunakahveille.

Neljä kappaletta noita torttuja maksoi 7.20 euroa.

Kiva erilainen kahvileipä keskitalven saunakahveille.

Hyvälle maistuivat, koska niissä oli sitä rommia tai rommiaromia mausteena.

Vierailija
20/51 |
22.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Siis todellakin 20,81 - 26,75 markkaa kappale! Ryöstöä!

Älä alistu ryöstettäväksi. Ei niitä ole pakko ostaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi yhdeksän