Telialta osamaksu ja e-lasku. Miksi ei vaan toimi?!!
Todella ihmeellistä säätämistä koko touhun kanssa. Paperilasku maksaa, joten valitsin e-laskun. Olen jo monta kertaa käynyt sen laittamassa uudelleen pankkiini, soittanut Telian asiakaspalveluun ja ei vaan ilmesty ikinä pankkiin. Todella prseestä yrittää muistaa sitten maksaa se oikeaan aikaan, kun paperilaskua ei tule eikä myöskään mitään muistutusta minnekään sähköpostiin ikinä. Aiemmin olen ollut Elisan asiakas, ja siellä nämä asiat toimii kuin junan vessa. Ja kyllä Telian puhelinlasku tulee ihan normaalisti pankkiin e-laskuna, mutta tämä saakelin osamaksulasku ei sitten millään.
Onko muilla ollut ongelmia tämän kanssa? Onko sille mitään tehtävissä? Mua asia ärsyttää niin paljon, että harkitsen kaikkien liittymieni siirtoa muulle palveluntarjoajalle.
Kommentit (4)
Oli liittymä joka ei toiminut,ei kuuluvuutta,soitti nainen teliasta, kun vaihto eri liittymään laittaa sakon..Eipä ole näkynyt.Tehtiin ihan oikein lopetus,ei toimi! Ajateltiin että kaikki perheen puh.vaihdetaan siksi Onneksi ei tehty virhettä.Se toimii jossain paikkaa todella hyvin,meillä kävi vieraita ei toiminut lainkaan Telia.Tää on DNA,Elisa,Alue .
Lupasivat sadan megan yhteyden kun myivät liittymää. Alle kymmenen hädntuskin löytyi ja todellakin tuo laskunmaksu oli hankalaa. Elisalla onnistuu kun klikkaa että maksa lasku ja siitä homma rullaa kohti finaalia vaivattomasti.
Telialta vuotaa yhteystiedot fonectaan välittömästi.
Minulla on tullut Telian kanssa jo mitta täyteen, siitä puljusta en osta enää koskaan mitään.