Miksi tänään ottaa päähän kaikki, vaikka ei ole edes menkat tulossa?
Lapsen kaikki pienetkin äänet ahdistaa ja ärsyttää. Kaupassa oli hirveä meteli. Ihmisten käytös ärsyttää. Tulee mieleen, miten joku on sanonut jotain tyhmää. Ääh. Korona ahdistaa - en ole puhunut kahden viikon sisällä kuin muutaman aikuisen kanssa. Juuri nyt vain vihaan tätä paskaa aikaa niin paljon ja olen kateellinen kaikille niiille, joilla on kumppani.
Kommentit (7)
Tätä tämä koronapaska aiheuttaa, pinna koko ajan kireällä ja ihan kaikki ärsyttää. Kontaktit muihin aivan minimissä, lomautus päällä, korona juuri sairastettu. On tää hienoa aikaa mitä juuri elämme.
Olen yrittänyt pitää pääni kasassa ajattelemalla positiivisesti, että kyllä tämä kaikki vielä iloksi muuttuu. Mutta nyt on kieltämättä alkanut tuntumaan, että ei se muutu koskaan. Ei ole mitään, mitä kohti katsoa tai odottaa, koska päätepysäkkiä tälle koronalle ei tunnu olevan. Lisäksi kaikkien muiden onni saa suorastaan raivon valtaan.
Lisäksi pelkään tulevaisuutta, että koko loppuelämäni on tällaista. Vielä siinäkin vaiheessa kun tämä korona-aika on taputeltu. Tässä on niin pitkä aika oltu eristyksissä (2 vuotta), että miten sitä elämää alkaa rakentamaan uudelleen sitten kun kaikki palaa normaaliksi.
Täällä toinen sinkku joka on ahdistunut yksinäisyyteen